بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

هزینه ‌استفاده از قیرهای امولسیونی ۳۰ درصد ارزان تر است

کد خبر: 10594 Print This Post
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۲۶
هزینه ‌استفاده از قیرهای امولسیونی ۳۰ درصد ارزان تر است

www.BanaNews.irمعاون وزیر راه و ترابری اظهار داشت: هزینه ‌استفاده از قیرهای امولسیونی که با مخلوط کردن قیر و آب و یک ماده امولسیون‌ساز به‌دست می‌آید، ۳۰ درصد ارزان تر از قیرهای معمولی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از روابط عمومی وزارت راه و ترابری، ‘سید حسین میر شفیع’ افزود: استفاده از این نوع قیرباعث کاهش آلایندگی محیط زیست می‌شود و با توجه به اینکه از نفت یا حلال‌های قابل اشتعال استفاده نمی‌شود، خطر اشتعال هم در حین حمل و نقل قیر کاهش می‌یابد.

وی استفاده از تکنولوژی‌های جدید از قبیل تثبیت ماسه‌ بادی به منظور جلوگیری از حمل مصالح از مناطق دور دست برای راهسازی را از دیگر موارد مورد نظر معاونت ساخت و نگهداری راه‌های روستایی برشمرد.

معاون وزیر راه و ترابری همچنین گفت: با هماهنگی به عمل آمده با آزمایشگاه‌ فنی و مکانیک خاک احداث راه‌های روستایی در دو مرحله شامل تکمیل زیرسازی و روسازی مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

وی در ادامه استفاده از نقشه‌های ماهواره‌ای راه‌های روستایی، نگهداری از پل‌های راه‌‌های روستایی سراسر کشور و استفاده از GIS در راه‌های روستایی خبر داد.

یاد آور می‌شود سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) متشکل از داده‌ها، روش‌ها و الگوریتم، سخت افزار، نرم‌افزار، نیروی انسانی و شبکه بوده و برای ورود، مدیریت، تحلیل و نمایش اطلاعات جغرافیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها