بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وزیر صنایع ومعادن:شهرک آجر در شهرستان آبدانان ایلام ایجاد می شود

کد خبر: 10353 Print This Post
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۵:۲۶
وزیر صنایع ومعادن:شهرک آجر در شهرستان آبدانان ایلام ایجاد می شود

وزیر صنایع و معادن از ایجاد شهرک آجر در شهرستان آبدانان در جنوب استان مرزی ایلام خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ‘علی اکبر محرابیان’ شنبه شب در جریان دیدار از شهرک صنعتی آبدانان گفت: این شهرستان دارای ظرفیت های بالقوه ای در بخش سیمان و آجر است که باید از این ظرفیت به نحو شایسته استفاده شود.

وی به طرح تصویب کارخانه سیمان در شهرستان آبدانان در سفر استانی هیات دولت اشاره کرد و افزود: اکنون عملیات اجرایی کارخانه سیمان آبدانان با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز شده است.

وزیر صنایع و معادن گفت:این شهرستان در بخش سیمان دارای ظرفیت مطلوبی است و سرمایه گذاری در این بخش می تواند علاوه بر ارتقای سطح تولید سیمان در کشور ، بخشی از مشکل اشتغال جوانان منطقه را حل کند.

محرابیان به سخت گذر بودن راه های شهرستان آبدانان در منطقه کوهستانی کبیر کوه اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش می شود که دولت بتواند برای استفاده بهینه از ظرفیت های بالقوه این شهرستان اعتبار مطلوبی به توسعه زیرساخت های منطقه اختصاص دهد.

وی همچنین گفت:وزارت صنایع و معادن برای رفع محرومیت در این شهرستان در آینده نزدیک به اجرای دو طرح صنعتی تولید دانه و عصاره مالت اقدام خواهد کرد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، وزیر صنایع و معادن ابراز امیدواری کرد که با حمایت دولت عدالت محور زمینه توسعه همه جانبه مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته ای همچون شهرستان آبدانان فراهم شود.

شهرستان آبدانان با حدود ۴۵ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلمتری جنوب استان ایلام واقع است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها