بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نحوه محاسبه قدرالسهم زمین در قیمت آپارتمان

کد خبر: 9710 Print This Post
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۶:۰۲
نحوه محاسبه قدرالسهم زمین در قیمت آپارتمان

www.BanaNews.irیک واحد ۱۳۰ متر مربعی‌، ۲ خواب به همراه ۲ پارکینگ و ۳۰ متر انباری در خیابان عراقی واقع در منطقه پاسداران برای فروش به قیمت متری ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پیشنهاد شده که البته این ملک در ۱۰۰۰ متر مربع زمین ساخته شده است. از طرف دیگر در میرداماد جنوبی یک واحد ۱۴۱ متری‌، ۳ خواب‌، ۷ سال ساخت‌، واقع در ۱۶۰۰ متر مربع زمین با کلیه امکانات با قیمت متری ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آماده تحویل به خریدار است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) موارد نظیر آپارتمانی واقع در ۱۱۰۰ متر زمین‌، ۲۰۰۰ متر زمین‌، ۷۰۰ متر زمین و… بیشتر در فایل فروش واحدهایی با متراژ بیش از ۱۲۰ متر مربع و در مناطق شمالی تهران مشاهده می‌شود. از نظر اغلب مشاوران املاک‌، اینکه در آگهی فروش واحدی ذکر شود که این واحد در چه میزان متراژی از زمین واقع شده به عنوان یک امتیاز شناخته می‌شود؛ چرا که این مساله بیانگر برخورداری هر یک از واحدها از قدرالسهم زمین آن ملک است.

بنگاهداری واقع در منطقه پاسداران در این باره به دنیای اقتصاد گفت‌: معمولا فایل‌های فروش واحدهایی که میزان متراژ زمین را عنوان می‌کنند از ارزش بیشتری نسبت به واحدهای دیگر برخوردار هستند؛ چرا که خریدار علاوه بر اینکه واحدی را خریداری کرده‌، سهمی ‌از متراژ زمینی که ملک در آن واقع شده را نصیب خود کرده است و از سوی دیگر متقاضی تنها قیمت فروش واحد را پرداخت می‌کند. پیام در ادامه تاکید کرد‌: اگر قدرالسهم هر واحد مسکونی بیش از ۱۰۰ متر مربع باشد، این مساله به عنوان یک امتیاز برتر برای فروشنده و خریدار محسوب می‌شود؛ چرا که این موضوع به نفع طرفین معامله است.

وی تصریح کرد‌: برای آن دسته از واحدهایی که قدرالسهم زمین در نظر می‌گیرند باید به این نکته اشاره کرد که هر چه تعداد واحدها کمتر باشد و میزان متراژ زمین بیشتر باشد‌، ملک از ارزش بیشتری بهره‌مند خواهد بود.

این مشاور املاک اذعان کرد‌: فروشنده‌های این چنینی که ملک مورد نظر را کم واحد معرفی می‌کنند فقط به دلیل کاهش تردد ساکنان‌ و کاهش آلودگی صوتی و مشکلات آپارتمان یا برج نشینی نیست، بلکه بدین معنا است که هر یک از مالکان این واحدها از قدرالسهم بیشتری از زمین برخوردار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها