بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ثبات قیمت تمام شده مسکن علیرغم تمام شایعه‌پراکنی‌ها

کد خبر: 9292 Print This Post
۲۸ فروردین ۱۳۹۰ | ۱۱:۴۲
ثبات قیمت تمام شده مسکن علیرغم تمام شایعه‌پراکنی‌ها

www.BanaNews.irوزیر مسکن و شهرسازی با بیان اینکه هیچ اتفاقی در بازار مسکن نیفتاده که بخواهیم شاهد رشد قیمتها باشیم، گفت:بعد از اجرای هدفمندی یارانه ها تدابیر انجام شده و رصدهای روزانه باعث شد تا هیچ تغییری در قیمت تمام شده مسکن صورت نگیرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس افزود: بعد از اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها، بررسی و پایش روزانه اتفاقات از سوی رئیس جمهوری که با اتخاذ تدابیر کارشناسی همراه بود، باعث شد تغییری در قیمت تمام شده مسکن ایجاد نشود اما به هر حال برخی دوست دارند با ایجاد شایعه و نگرانی، قیمتها را برای سود خود بالا ببرند.

وی تاکید کرد: انتظار می رود روشهای ساخت واحد های مسکونی ارتقاء یابد و درعین حال زمینه لازم برای افزایش قدرت خرید واحدهای مسکونی از سوی مردم فراهم شود .

وزیر مسکن و شهرسازی ادامه داد: بخش مسکن در حال حاضر از ثبات قیمت و رونق ساخت و ساز برخوردار است چرا که آمار صدور پروانه های ساختمانی برای واحدهای مسکونی از سال ۸۰ تا ۸۹ نشان می دهد که تا قبل از سال گذشته بیشترین تعداد صدور پروانه های ساختمانی در سال ۸۶ برای۶۸۰ هزار واحد مسکونی بوده است.

به گفته وی، بر اساس آخرین آمارها در سال ۸۹ برای ساخت ۷۰۰ هزار واحد مسکونی پروانه ساختمانی صادر شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها