بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

“مسکن استیجاری” راهکار حل مشکل مسکن ایران

کد خبر: 86497 Print This Post
۰۴ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۵
“مسکن استیجاری” راهکار حل مشکل مسکن ایران

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به این‌که یکی از راهکارهای حل مشکل مسکن کشور اجرای “مسکن استیجاری” است، گفت: مسیر خانه‌دار شدن مردم باید گام به گام پیش برود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حسام عقبایی اظهار کرد: ارائه و اجرای یک فرمول برای مسکن کل ایران یک نگاه کارشناسی شده نیست.

وی تصریح کرد: باید به حوزه مسکن کشور بسیار دقیق‌تر از وضعیت کنونی نگاه شود، علاوه بر این با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های تبین شده آن، بهترین راهکار برای رفع موانع اقتصاد و به خصوص مسکن کشور اجرای اقتصاد مقاومنی است.

وی با تاکید بر این‌که اقتصاد مسکن حدود ۴۵ درصد از اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: نیاز ضروری است که یک برنامه جامع مقاومتی در حوزه مسکن را تدوین و عملیاتی کنیم.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران  با بیان این‌که این ۴۵ درصد بخش محرکه کشور می‌تواند بقیه اقتصاد به گل نشسته ایران را دچار تحرک کند، اظهار کرد:‌ به نظرم یکی از طرح‌هایی که می‌توانند بخشی از مشکل مسکن را حل کند، مسکن استیجاری است. البته باید به موانع کمبود یا نبود منابع مالی در  این زمینه توجه شود.

عقبایی با بیان ” یکی از دلایل عدم اجرای برنامه‌ها نبود نقدینگی لازم است”، گفت: باید مسیر خانه‌دار شدن مردم را گام به گام پیش ببریم، تحقق این هدف نیز مقدور نیست مگر با تولید مسکن استیجاری که امیدوارم زیرساخت، منابع لازم و تسهیلات ویژه آن از جمله زمین توسط دولت تامین شود.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها