بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دست کم ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر خالی است

کد خبر: 85317 Print This Post
۱۵ مهر ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۳
دست کم ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر خالی است

آمار واحدهای فروش اقساطی شده‌ مسکن مهر نشان می‌دهد حداقل ۵۰۰ هزار واحد خالی است و البته در بسیاری از واحدهای فروش رفته نیز متقاضیان ساکن نشده‌اند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irتا روز ۲۲ مرداد ماه سال جاری بالغ بر یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۶۹۵ واحد مسکن مهر در کل کشور تکمیل و افتتاح شده اما واحدهای تحویل شده یک میلیون و ۵۶۸ هزار و ۴۵۲ واحد بوده است. هم‌چنین تنها یک میلیون و ۳۳۳ هزار و ۲۳۷ واحد مسکن مهر فروش اقساطی شده است. این آمار نشان می‌دهد بیش از ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر خالی است. یکی از دلایل این موضوع به بحث خرید و فروش و دلالی مسکن مهر مربوط می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره احتمال واگذاری مسکن مهر به کمیته امداد گفت: یکسری واحدهایی است که مشتری ندارد و آنها گفتند که شاید برخی از آنها به کار ما بیاید. ما هم در وزارت راه و شهرسازی گفتیم که هر کدام از آنها به کارشان می آید ما در خدمتشان هستیم.

با این‌که تامین مسکن برای دهک‌های پایین جامعه اقدامی پسندیده است اما واحدهای فاقد متقاضی تکمیل شده عمده این واحدها در سایت‌های مسکن مهر از خدمات روبنایی و زیربنایی کافی برخوردار نیستند و به همین دلیل امکان سکونت در آنها وجود ندارد. بنابراین انتظار می‌رود دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله وزارت نیرو اهتمام بیشتری در این خصوص انجام دهند.

با این‌که به دلیل مرغوبیت شهر پردیس، کلیه واحدهای مسکن مهر این شهر به فروش رفته، ۶۰۰۰ واحد مسکن مهر پرند و ۱۰۰۰۰ واحد در هشتگرد فاقد متقاضی است اما مساله این‌جاست که بسیاری از واحدهای دارای مالک در پردیس، پرند و هشتگرد نیز خالی هستند. این وضعیت در بسیاری از استان‌ها از جمله خوزستان، مرکزی، لرستان، خراسان رضوی و سایر استان‌ها نیز وجود دارد؛ چرا که به دلیل مکان‌یابی نامناسب و دور بودن سایت‌های مسکن مهر از شهر اصلی، اقبال چندانی به واحدهای مسکن مهر وجود ندارد.

ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها