بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تحویل ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت قبل

کد خبر: 85120 Print This Post
۱۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۳
تحویل ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت قبل

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی‌ گفت: صدور پایان‌ کار برای پروژه‌های مسکن مهر توسط‌ شهرداری‌ها بدون حل مشکل بیمه و مالیات امکان پذیر نیست.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری مهرآبادی امروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از شش هزار واحد مسکن مهردر البرز اظهار کرد: امروز شش هزار واحد مسکن مهر در ماهدشت افتتاح شد که در انجام آن دستگاه‌های مختلفی همکاری داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه خانه‌دارکردن مردم از رویکردهای اصلی دولت از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون بوده، ادامه داد: ساخت مسکن مهر در تمامی استان‌ها یکی از راه‌های تحقق این هدف بود است.

وی افزود: در مجموع از سال ۸۶ ساخت دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر درکشور کلید خوردکه تا کنون یک میلیون و۹۶۰ هزار مورد از آنها تکمیل شده است.

این مسئول با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در بحث تکمیل واحدهای مسکن مهر ابرازکرد: در مجموع ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

مهرآبادی‌ با اشاره به افزایش مدت زمان بازپرداخت اقساط خرید واحدهای مسکن مهر گفت: ۸۵ درصد وصولی اقساط در این دولت انجام‌ گرفته همچنین مدت ‌زمان بازپرداخت اقساط برای مردم از ۱۵ سال به ۲۰ سال افزایش داده ‌شده است.

وی توضیح داد: علاوه براین، سقف اعطای تسهیلات بانکی نیز در دو مرحله افزایش داده‌شده است.

وی با بیان این‌که برای صدور پایان‌ کار برای این واحدها مشکلاتی وجود دارد، ادامه داد: صدور پایان‌کار توسط شهرداری‌ها بدون تحل مشکل بیمه و مالیات امکان‌پذیر نخواهد بود.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تأکید رئیس‌جمهور در این دولت تکمیل پروژه‌های مسکن مهر بوده است، افزود: به‌طورقطع بخش عمده این پروژه‌ها امسال به اتمام خواهد رسید.

مهرآبادی اظهارکرد: هرچند وزارت راه و شهرسازی تنها متولی پروژه‌های مسکن مهر نیست، اما وظیفه تأمین زمین و تسهیلات به این وزارتخانه محول شده است.

وی درپایان با اشاره به اینکه نباید واحدهای تکمیل نشده به متقاضیان تحویل داده شودگفت: باید واحدها قابل سکونت برای متقاضیان باشند و مخالف تحویل پروژه های ناتمام به مردم هستیم.

 

ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها