بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش ۵ درصدی قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر

کد خبر: 649 Print This Post
۱۷ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۱۷
کاهش ۵ درصدی قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر

پس از هدفمند‌سازی یارانه‌ها در بخش مصالح ساختمانی و متاثر از آن در قیمت مسکن هیچگونه افزایش نخواهیم داشت.

قیمت مسکن طی ماههای اخیر بیش از ۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش بنا نیوز به نقل از ایلنا، مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاورین املاک، در گفت‌وگو با بیان این مطلب گفت: پس از هدفمند‌سازی یارانه‌ها نیز قیمت مسکن سیر نزولی خود را ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به کاهش قیمت مصالح ساختمانی در ماههای اخیر‌، ادامه داد: آهن و سیمان از جمله مصالح تاثیر‌گذار در قیمت مسکن است که با توجه به اقدامات وزارت بازرگانی‌، ذخیره‌سازی و کنترل قیمت این اقلام، قیمت آنها روند نزولی داشته است.

خسروی، ذخیره آهن و سیمان را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: پس از هدفمند‌سازی یارانه‌ها در بخش مصالح ساختمانی و متاثر از آن در قیمت مسکن هیچگونه افزایش نخواهیم داشت.

وی‌، برگزاری جلسات توجیهی برای مشاوران مسکن را یکی از اقداماتی دانست که در راستای ایجادآرامش و جلوگیری از جوسازی‌های منفی در بازار انجام شده است‌.

به گفته وی‌، طبق قوانین و مقررات با هر فردی که موجب اخلال در بازار مسکن و ایجاد جو روانی منفی شود، به شدت برخورد خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها