بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

هزینه نگهداری پایتخت هفته‌ای ۳۰ میلیارد تومان

کد خبر: 564 Print This Post
۱۶ آذر ۱۳۸۹ | ۰۶:۴۸
هزینه نگهداری پایتخت هفته‌ای ۳۰ میلیارد تومان

معاون مالی اداری شهرداری تهران اعلام کرد: هزینه نگهداری تهران هر هفته ۳۰ میلیارد تومان است. حسین محمد پورزرندی در چهارمین مراسم قرعه کشی عوارض نوسازی، کسب و پیشه و خدمات مدیریت پسماند که در برج میلاد برگزار شد، گفت: اداره شهر تهران با جمعیت ۱۰ میلیون نفر به منابع مالی نیاز دارد و این نیازی است که در همه کلانشهرهای دنیا در کنار مشکل ترافیک و آلودگی هوا وجود دارد.

وی افزود: ۸۰ درصد درآمدهای کلان شهرهای دنیا از منابع پایدار تامین می‌شود اما در شهرهای بزرگ کشور ما، ۷۵ تا ۸۰ درصد درآمدها از منابع نیمه پایدار یا ناپایدار تامین و فقط تا ۲۵ درصد آن از محل منابع پایدار تامین می‌شود. پورزرندی با اشاره به جزئیات درآمدی سایر کلان شهرهای دنیا، خاطرنشان کرد: مالیات‌های محلی تامین‌کننده ۳۵درصد درآمد شهرداری‌ها است و ۲۵درصد دیگر بهایی است که شهروندان در ارائه خدمات شهری می‌پردازند و ۳۰ درصد نیز کمک‌های دولتی است که به شهرداری‌ها می‌شود، اما در تهران درآمد شهرداری به ساخت و ساز وابسته است که با رکود در این حوزه درآمد شهرداری‌ها نیز دچار رکود می‌شود. وی افزود: در کلانشهر تهران، هر هفته ۳۰ میلیارد تومان هزینه جاری و نگهداری شهر است که این مبلغ شامل یارانه بلیت مترو و اتوبوس نیز می‌شود و هزینه‌های آتش نشانی، رفت و روب و فضای سبز نیز از هزینه‌هایی است که شهرداری بر حسب ماموریت ذاتی خود آن را انجام می‌دهد.

منبع:دنیای اقتصاد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها