بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش ۵ برابری نرخ اجاره خانه طی ۸ سال/ اوج قیمت زمین در سال ۸۷

کد خبر: 44487 Print This Post
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۹:۵۹
افزایش ۵ برابری نرخ اجاره خانه طی ۸ سال/ اوج قیمت زمین در سال ۸۷

http://www.bananews.ir/آمارهای مرکز آمار ایران بیانگر افزایش قابل ملاحظه قیمت در بخش‌های مختلف معاملات مسکن است به طوری‌که نرخ اجاره واحدهای مسکونی طی هشت سال گذشته پنج برابر و قیمت زیربنای مسکونی سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرکز آمار ایران نتایج آمارگیری از متوسط قیمت اجاره و مسکن در نقاط شهری کشور طی فاصله سال‌های ۶۹ تا ۹۱ را اعلام کرد.

قیمت زمین و خانه کلنگی در سال ۸۷ به اوج رسید

براین اساس متوسط قیمت اجاره و مسکن در نقاط شهری کشور با افزایش دوبرابری از دو میلیون و ۵۱۰ هزار ریال به چهار میلیون و ۵۵۰ هزار ریال در سال گذشته رسیده است.

این در حالیست که سال ۸۷ اوج افزایش قیمت زمین و خانه کلنگی در هشت سال گذشته بوده است.

قیمت زمین و خانه کلنگی در سال ۸۸ به یکباره سقوط کرده و از شش میلیون و ۱۰۰ هزار ریال در سال ۸۷ به یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال کاهش یافته است.

 

افزایش بیش از ۳ برابری قیمت زیربنای مسکونی طی ۸ سال گذشته

براساس این گزارش متوسط قیمت زیربنای مسکونی در نقاط شهری در سال ۸۴ در هر مترمربع سه میلیون و ۶۰ هزار ریال بود که در نیمه اول سال گذشته به ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال رسید.

البته روند تغییرات قیمتی در این بخش از سال ۸۵ از چهار میلیون و ۱۴۰ هزار ریال به شش میلیون و ۹۲۰ هزار ریال در سال ۸۶ رسیده که بعد از آن با جهشی یکباره در رنج هشت میلیونی قرار گرفته است.

افزایش دو میلیون ریالی نرخ اجاره خانه در یک سال

نرخ اجاره در هر ۱۰۰ مترمربع واحد مسکونی طی ۸ سال گذشته تاکنون با افزایش چشمگیر پنج برابری مواجه بوده است.

براین اساس نرخ اجاره در هر ۱۰۰ مترمربع هم در سال ۸۴ حدود یک میلیون و ۴۹۰ هزارریال بوده که این رقم در نیمه اول سال گذشته به پنج میلیون و۲۸۰ هزار ریال افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها