بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مشکل مسکن با تنظیم قرارداد در کدام دفترخانه حل می‌شود؟

کد خبر: 44219 Print This Post
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۶:۲۷
مشکل مسکن با تنظیم قرارداد در کدام دفترخانه حل می‌شود؟

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن گفت: تنظیم قرارداد اجاره در دفاتر اسناد رسمی یا مشاوران املاک مشکلی از مسکن کشور را برطرف نمی‌کند و باید برای این کار کنترل ویژه‌ای انجام داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بیت‌الله ستاریان در گفت‌گو با ایسنا، اظهار کرد: درصورتی که تنظیم قراردادهای اجاره‌ در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد،‌ کم شدن کار بنگاه‌ها و گلایه آنها طبیعی است.

وی افزود: پیش‌تر تنظیم قراردادهای اجاره توسط دفاتر اسناد رسمی انجام می‌شد و بنگاه‌ها بیشتر در تعیین قیمت و توافق طرفین دخیل بودند.

ستاریان با اشاره به دریافت کد رهگیری پس از هر معامله در دفاتر مشاور املاک،‌ گفت: حال که مشاوران املاک پس از ثبت و تنظیم قرارداد به طرفین کد رهگیری می‌دهند،‌ اگر دوباره تنظیم و ثبت این قراردادها به دفاتر اسناد رسمی سپرده شود، روند کار طولانی‌تر می‌شود.

به گفته وی در این صورت باید موجر و مستاجر یک بار به بنگاه و دوباره پس از تعیین قیمت و توافق طرفین به دفاتر اسنادرسمی مراجعه کنند.

این کارشناس تصریح کرد: در صورتی که روند کار سخت‌تر و طولانی‌تر شود،‌ ممکن است طرفین قرارداد به مراجعه به یکی از این دو دفتر بسنده کنند و تنظیم قرارداهای غیر قانونی گسترش یابد.

وی با بیان اینکه بهتر است قوه قضاییه اختیار تنظیم و ثبت کامل قراردادهای اجاره را به دست بنگاه‌ها دهد،‌اظهار کرد: در این صورت که بنگاه‌ها خود می‌توانند به طرفین قرارداد کد رهگیری بدهند،‌ تنظیم و ثبت قرارداد به صورت قانونی ادامه دار می‌شود.

ستاریان افزود: در این میان می‌توان برای نظارت منطقی و دقیق‌تر اختیار نظارت بر فعالیت چند بنگاه را به یک دفتر خانه داد تا این نظارت از سوی قوه قضاییه هم بیشتر شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها