بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آسایش طرفین معامله با انعقاد قرارداد در دفاتر اسناد رسمی

کد خبر: 43862 Print This Post
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۶:۳۰
آسایش طرفین معامله با انعقاد قرارداد در دفاتر اسناد رسمی

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن معتقد است: تنظیم قرارداد اجاره‌ در دفاتر اسناد رسمی نسبت به دفاتر مشاور املاک به دلیل رسمی‌تر بودن این دفاتر، آسایش بیشتری برای دو طرف معامله دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کیوان شادمان در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان اینکه باید تعرفه‌های عقد قرارداد اجاره در دفاتر اسناد رسمی مشخص شود، اظهار کرد: بهتر است این تعرفه‌ از تعرفه‌های مشاوران املاک کمتر باشد.

وی افزود: به طور معمول عقد اجاره‌ در دفاتر مشاور املاک به میزان یک چهارم اجاره‌بهای یک ماه است که در برخی موارد گاهی بیش از این مبلغ هم دریافت می‌شود اما به نظر می‌رسد این موضوع در دفاتر اسناد رسمی سامان داده شود.

به گفته شادمان شاید کاهش هزینه‌های هنگام عقد قرارداد در دفاتر اسناد رسمی مفید باشد و شاید هم با کمی افزایش در میزان اجاره‌بها مواجه شود که پیش از هر اظهار نظری ابتدا باید تعرفه‌ها مشخص و اعلام شود.

این کارشناس تاکید کرد: ثبت و عقد قرادادها به دلیل رسمی‌تر بودن در دفاتر اسناد رسمی برای مؤجر و مستأجر خوشایندتر است چراکه مشکلات میان آنها کمتر می‌شود.

وی درباره تاثیر این طرح در نرخ اجاره‌بها گفت: تنظیم این قرادادها در دفاتر اسناد رسمی بر نرخ اجاره تاثیر چندانی ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها