بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ادامه رکود بازار مسکن تا اتخاذ تصمیمات جدید

کد خبر: 43258 Print This Post
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۶:۴۳
ادامه رکود بازار مسکن تا اتخاذ تصمیمات جدید

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن معتقد است: رکود در بازار مسکن تا اتخاذ تصمیمات جدید مسئولان و اعلام برنامه‌های سیاستمداران ادامه دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدعلی پورشیرازی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن گلایه از اینکه اکنون رکود در بازار مسکن حکمفرما شده اما قیمت‌ها روند کاهشی نداشته است، اظهار کرد: در این رکود شاهد افزایش قیمت‌ها بودیم و حتی در برخی موارد قیمت‌ها از تورم فراتر رفته است.

به گفته پورشیرازی در همه کشورها مسکن کالای مصرفی و ضروریست اما در ایران به کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است.

وی افزود: برخلاف مدل اقتصاد، هنگامی که رکود در بخشی ایجاد می‌شود و باید قیمت‌ها روند کاهش داشته باشند، در بخش مسکن این رویه حاکم نشد و حتی در زمان رکود، قیمت‌ها رو به افزایش است.

این کارشناس با بیان اینکه باید زیر مجموعه‌های مسکن را در زمان کاهش و افزایش قیمت‌ها در نظر داشت گفت: مسکن حداقل با حدود ۲۷۰ شغل در ارتباط است چرا که مسکن اقتصاد را شناور و فرهنگ را منتقل می‌کند.

پورشیرازی با اشاره به بازار مسکن در دیگر کشورها اظهار کرد: باید مسکن طبق شئونات افراد،‌ قابل دسترسی و فارغ از چگونگی اعم از مالکی یا استیجاری تهیه شود چرا که در ایران مردم تنها به سمت مالک شدن سوق داده می‌شوند و در دیگر کشورها صرف نظر از مالک یا مستاجر بودن زندگی می‌کنند.

وی درباره فعال‌سازی صنعت اجاره در کشور بیان کرد: این کار نیاز به برنامه‌ریزی مدون از سوی دولت و شرکت‌های ساختمان‌سازی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها