بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۹۲، سال تثبیت قیمت مسکن

کد خبر: 41743 Print This Post
۱۵ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۷:۵۹
۹۲، سال تثبیت قیمت مسکن

http://www.bananews.irرییس جامعه مهندسان مشاور ایران سال آینده را سال تثبیت قیمت مسکن عنوان کرد و گفت: پس از یک خیز قیمت،‌ سال آینده سال تثبیت قیمت‌ها در بخش مسکن است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عطاءالله آیت‌اللهی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت‌ مسکن در سال جاری، تغییر و تحولاتی صورت گرفت که متناسب با آن نیز قیمت زمین و وابستگان مسکن هم افزایش یافت.

وی با بیان اینکه شاهد افزایش قیمت‌ مسکن و رکود خرید و فروش در مقطعی از سال بودیم، گفت: برای فعالان مسکن سال خوبی بود اما متقاضیان با رکود در بازار و کم شدن خرید و فروش‌ها در بازار مسکن مواجه بودند.

به گفته آیت‌اللهی برای کنترل قیمت مسکن و آرام شدن بازار نیاز به حرکت خاصی نیست چراکه پس از یک دوره خیز و جهش قیمت‌،‌ سال آینده قیمت‌ها تثبیت و بازار آرام می‌شود.

رییس جامعه مهندسان کشور گفت‌: جهش و افزایش قیمت در بخش مسکن پیش‌بینی نمی‌شود اما طرفین قرارداد با احتیاط خرید و فروش می‌کنند.

وی با اشاره به ادامه رکود، اظهار کرد:‌ تا زمانیکه متقاضیان خود را با قیمت‌های جدید تطبیق دهند، این رکود در بازار وجود دارد.

آیت‌الهی تاکید کرد: مسکن به عنوان یکی از بخش‌های اقتصادی با ریسک پایین و سود بالا همراه است و همواره سرمایه‌گذاری در این بخش رو به افزایش است و فعالان بخش مسکن،‌ معاملات خود در این بخش کاهش نمی‌دهند و بازار مسکن حتی در دوران رکود هم سیر معمول خود را ادامه می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها