بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

میانگین قیمت زمین ۳۰درصد افزایش یافته است

کد خبر: 41662 Print This Post
۱۳ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۰۴
میانگین قیمت زمین ۳۰درصد افزایش یافته است

http://www.bananews.irمیانگین قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور در نیمه نخست امسال چهار میلیون و ۵۷۴ هزار ریال بوده که نسبت به دوره پیش از آن ۱۵٫۴درصد و دوره مشابه سال قبل ۳۰درصد، رشد داشته است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) از چکیده نتایج طرح جمع آوری قیمت و اجاره مسکن در نقاط شهری کشور در نیمه سال نخست سال ۹۱ که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته ، در میان استان های کشور بیشترین متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی معامله شده ۱۳میلیون و ۹۷هزار ریال در استان تهران و کمترین آن ۶۴۸ هزار ریال در استان بوشهر بوده است.

بر اساس این گزارش، همچنین کمترین میزان قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمانهای مسکونی کلنگی، مربوط به استان یزد با ۳۹ هزار ریال و بیشترین میزان آن در استان تهران با ۱۰۹ میلیون و ۹۸۳ هزار ریال بوده است.

**متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی

میانگین اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه های معاملات ملکی در سطح کشور در نیمه نخست امسال ۵۲ هزار و ۸۳۹ ریال بوده است.

 

این گزارش ادامه می دهد، قیمت یاد شده نسبت به دوره قبل از آن ۱۶٫۸درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۲٫۵درصد افزایش داشته است.

همچنین در میان استانهای کشور در دوره مذکور ، بیشترین میانگین اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر مترمربع زیر بنای مسکونی معامله شده ۱۲۹هزار و ۵۳۶ ریال در استان تهران و کمترین آن ۱۲هزار و ۸۷۱ ریال در استان خراسان جنوبی بوده است.

کمترین اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر مترمربع زیر بنای مسکونی این دوره مربوط به استان خراسان جنوبی با یکهزار و ۶۵۷ ریال و بیشترین آن مربوط به استان تهران با ۶۰۶هزار و ۸۹۷ ریال بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها