بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مسولیت تضامنی پرداخت مالیات در صورت ارایه نکردن اسناد معاملات مسکن

کد خبر: 40980 Print This Post
۰۲ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۲۳
مسولیت تضامنی پرداخت مالیات در صورت ارایه نکردن اسناد معاملات مسکن

http://www.bananews.irرییس کل سازمان امور مالیاتی کشور از مسولیت تضامنی پرداخت مالیات در صورت ارایه نکردن اسناد معاملات به واحدهای مالیاتی، خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ˈ‌علی عسکریˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا‌، افزود:‌اگر معامله زمین و مسکن در دفاتر اسناد رسمی، بنگاه های معاملات املاک و شورای روستا انجام شود، باید یک نسخه از قرارداد معامله به واحد مالیاتی ذیربط در آن حوزه ارایه شود.

وی ادامه داد: درغیر این صورت افرادی که معامله انجام داده و خریدو فروش کرده اند، مسولیت تضامتی در پرداخت مالیات دارند.

به گفته ی عسکری، این امر برای سوق یافتن معاملات به سمت رسمی شدن انجام می شود ، زیرا بسیاری از معاملات غیر رسمی است و مالیاتی نیز پرداخت نمی شود.

وی افزود: برخی از معاملات رسمی نیست و بسیاری از اسناد این معاملات به صورت صوری تنظیم شده و به همین دلیل برخی از واحدها به چندین نفر فروخته می شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگر نظام مالیاتی درجریان انجام معامله ای باشد، آن معامله را ثبت و رصد می کند.

وی تاکید کرد که یکی از نظام هایی که در تمام سیستم های اقتصادی می تواند وضعیت اقتصادی را قانونمند کند ، نظام مالیاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها