بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت زمین بااجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها تغییر نمی کند

کد خبر: 409 Print This Post
۱۳ آذر ۱۳۸۹ | ۱۱:۳۷
قیمت زمین بااجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها تغییر نمی کند

www.bananews.irتهران- مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن فرهنگیان استان تهران گفت: با اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها، شاهد تغییر قیمت زمین نخواهیم بود.

‘علی تدین’ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بابیان اینکه با اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها احتمال افزایش قیمت مصالح ساختمانی وجود دارد، ابرازامیدواری کرد دولت با در نظر گرفتن بسته های حمایتی در این بخش از افزایش بیش از اندازه قیمت ها جلوگیری کند.

به گفته وی دولت در این خصوص بسته های حمایتی برای واردات مصالح ساختمانی در نظر گرفته است تا ضمن پیشگیری از سوء استفاده سود جویان ،از ادامه رکود سرمایه گذاری در این بخش مهم از اقتصاد جلوگیری کند.

تدین هدفمندکردن یارانه ها را کار بسیار بزرگی دانست که کشور باید پیش از این آن را اجرا می کرد.

به گفته وی با اجرای این قانون ، عدالت اقتصادی برقرار می شود ،اجناس قیمت واقعی خود را پیدا کرده و تمام اقشار جامعه به طور مساوی از منابع کشور بهره مند می شوند.

وی بابیان اینکه در هر دهه شاهد دو یا سه سال رکود در بخش مسکن هستیم و پیش بینی می شود به پایان رکود مسکن در این دهه نزدیک می شویم، تصریح کرد که نمی توان منکر نیاز کشور به ساخت مسکن شد.

تدین افزود: اگر ساخت و ساز در بخش مسکن همچنان راکد بماند، شاهد بروز بحران در اجاره بها و افزایش بیکاری خواهیم بود و امیدواریم دولت با اعطای تسهیلات ویژه و حمایت از سازندگان مسکن از ادامه این روند جلوگیری کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها