بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بازار با افزایش قیمت وام مسکن دچار شوک نمی‌شود

کد خبر: 40287 Print This Post
۲۱ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۲۰
بازار با افزایش قیمت وام مسکن دچار شوک نمی‌شود

http://www.bananews.irمعاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با توجه به تغییرات قیمت در کشور، بخش مسکن به مرحله نگران‌کننده و نرخ تورم نرسیده است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ابوالفضل صومعلو در گفت‌وگو با ایسنا درباره افزایش قیمت وام مسکن اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود مسکن در سال آینده روند آرام خود را ادامه دهد و احتمال اینکه با افزایش قیمت وام مسکن شوکی در بازار مسکن ایجاد شود، نیست.
وی گفت: با توجه به افزایش دیگر اقلام همچون مواد غذایی، خودرو و مقایسه مسکن با این اقلام، هنوز نرخ مسکن کمتر از نرخ تورم بوده و دلیل این امر این است که دولت و وزارت راه و شهرسازی وظیفه داشته گروههای هدف خود را به مسکن معرفی کند.
صومعلو در پاسخ به اینکه عده‌ای معتقدند اگر مسکن مهر نبود خانه در مرکز شهر به متری ۱۰ میلیون تومان می‌رسید؟ گفت: از سال ۸۴ تاکنون نزدیک به چهار میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر به صورت شهری و روستایی در حال ساخت است که حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی سال گذشته در بخش مسکن مهر شهری و روستایی مقرر شد، افتتاح واحدهای مسکونی را به یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد برسانیم.
وی که معتقد است فعالیت وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن خوب بوده است گفت: به روایت برخی کارشناسان چنین برنامه‌ی عمرانی در کشور وجود نداشته و می‌توان گفت که حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان فقط در بخش تسهیلات و آورده در نظر گرفته شده است که این روند قابل توجه بوده و توانسته‌ایم آن دسته از مردمی که درآمد پایین داشتند را با حداقل آورده صاحبخانه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها