بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بازار آرام مسکن در ماههای آینده/ نگرانی از ورود بازیگران غیرحرفه‌ای به بخش مسکن

کد خبر: 40136 Print This Post
۱۸ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۳۶
بازار آرام مسکن در ماههای آینده/ نگرانی از ورود بازیگران غیرحرفه‌ای به بخش مسکن

http://www.bananews.irمعاون وزیر راه وشهرسازی درباره آینده بازار مسکن گفت: پیش‌بینی دفتر برنامه‌ریزی مسکن این است که روند قیمت مسکن آرام خواهد بود و چنانچه قیمت‌ها در بیشتر بخش‌ها با سرعت پیش می‌روند، مسکن هم ناچار است در این زمان حرکت کند و به این وضع نزدیک شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ابوالفضل صومعلو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل برنامه‌ریزی خوب وزارت راه و شهرسازی در تأمین مسکن اقشار کم درآمد، روند افزایشی قیمت مسکن به صورت آرام پیش می‌رود.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی هنگامی که در بازار انتظار تورم پیش آید،‌ در این میان احتمالاتی هم به بخش مسکن وارد می‌شود و آن هم نگرانی از ورود بازیگران غیر حرفه‌ای به بازار است.
وی بیان کرد: در این میان اشخاصی هستند که می‌خواهند سرمایه خود را از طریق بازار مسکن حفظ کنند و ورود بازیگران غیر حرفه‌ای به بخش مسکن و پیامدهای پیش آمده پس از آن خطرناک است.
صومعلو درباره اخذ مالیات از واحدهای مسکن مهر گفت: این مالیات به نحو احسن برطرف و بخشنامه شد. همچنین مشکل تعاونی‌های مسکن برطرف شد چرا که اخیرا برخی مسئولان به دنبال این هستند که کل مالیات را از مسکن مهر حذف کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اخذ مالیات از خانه‌های خالی تصریح کرد: کلیه این برنامه به کمیسیون عمران و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارائه شده و اخیرا معاون حقوقی ریاست جمهوی نیز این موضوع را پیگیری می‌کند.
وی اظهار کرد: از میان دو میلیون و ۱۸۰ هزار واحد شهری‌ ۸۵ درصد از این واحدها مرحله اسکلت‌بندی را گذراده‌اند و علی رغم تغییر اوضاع، هیچ نگرانی برای تکمیل واحدها نداریم.
به گفته صومعلو تکمیل واحدهای مسکن مهر روند عادی خود را طی می‌کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: حتی خدمات پایه‌ای از جمله احداث مساجد، مدارس، فضای سبز ، ساختمان تجاری و پاسگاه برای امنیت شهر که از وظایف وزارت راه و شهرسازی نیست، با تدابیر ویژه در حال احداث است.
وی تصریح کرد: اکنون ۱۳۰ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، زیر ۲۵ هزار نفر و شهرهای جدید آماده افتتاح است که برخی مشکل آب و برق دارند که برنامه‌ریزی‌های انها نیز انجام شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها