بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش تسهیلات مسکن مانع نوسانات در بازار ارز

کد خبر: 40055 Print This Post
۱۷ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۳۰
افزایش تسهیلات مسکن مانع نوسانات در بازار ارز

http://www.bananews.ir/افزایش تسهیلات ساخت‌وساز مسکن، انبوه‌سازان را به ساخت‌وساز بیشتر تشویق می‌کند و از ایجاد نوسانات در بازار و ترغیب سرمایه‌ها به بازار سکه و ارز جلوگیری می‌شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجتبی بیگدلی – نایب رییس کانون انبوه‌سازان – در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به این‌که مسکن محصول تولیدی کشور است و نمی‌توان آن را وارد کرد گفت: باید با برنامه‌ریزی‌های تشویقی برای انبوه‌سازان زمینه‌ی ساخت‌وساز‌های انبوه فراهم شود.
وی با بیان این‌که بخش مسکن سالانه ملزم به ساخت ۱٫۵ میلیون واحد مسکونی است اظهار کرد: باید در نظر گرفت این مرحله از ساخت‌وساز باید با زمان‌بندی مناسب صورت گیرد که بین دو تا سه سال زمان‌بر است و باید فرصتی هم برای پیش‌فروش به انبوه‌سازان داده ‌شود.
بیگدلی خاطر نشان کرد: انبوه‌سازان نمی‌توانند با افزایش قیمت مسکن، هزینه‌ها را مهار کنند در حالی که افزایش قیمت وام مسکن به ۵۰ میلیون تومان برسد این موضوع بهتر خواهد شد.
نایب رییس کانون انبوه‌سازان تاکید کرد: در وضعیت بازار پرتلاطم این‌ روزهای مسکن تدبیر خوبی از سوی وزارت راه و شهرسازی نسبت به افزایش قیمت وام به ۵۰ میلیون تومان صورت گرفت اما همکاری سیاست‌های پولی و بانکی نیز در این باره می‌تواند نسبت به مهار مشکلات بازار کمک کند.
وی تاکید کرد: افزایش تسهیلات ساخت‌وساز مسکن انبوه‌سازان را به ساخت‌وساز بیشتر تشویق می‌کند و از ایجاد نوسانات در بازار و جذب سرمایه‌ها در بازار سکه و ارز جلوگیری می‌کند.
بیگدلی افزود: اگر دولت مصالح ساختمانی، تسهیلات ساخت و ساز و … در بخش مسکن را فراهم کند، روند ساخت و ساز بهتر خواهد شد و انبوه‌سازان با تشویق به فعالیت بیشتر می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها