بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کارشناس مسکن:افزایش وام مسکن تاثیری در رونق بازار ندارد

کد خبر: 39995 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۴۰
کارشناس مسکن:افزایش وام مسکن تاثیری در رونق بازار ندارد

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن معتقد است: افزایش میزان وام مسکن تاثیر چندانی در بازار مسکن راکد امسال ندارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد پورشیرازی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: گرچه وام مسکن و افزایش قیمت مسکن به خرید خانه کمک می‌کند اما این افزایش تاثیر چندانی بر از بین بردن رکود یا رونق بخشیدن به بازار مسکن ندارد.

وی با اشاره به اینکه بخش مسکن با حدود ۲۷۰ حرفه دیگر در ارتباط است بیان کرد: هر تغییری در قیمت‌ها از جمله گچ، آهن، سیمان و غیره این بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

پورشیرازی با اشاره به فاصله‌ی میان درآمد و هزینه‌های خانوار گفت: افزایش وام مسکن برای آن دسته از خانوارهایی که درآمدشان در حد تامین نیازهایشان است، تاثیر چندانی ندارد و قدرت بازپرداخت وام افزایش یافته مسکن را ندارند.

این کارشناس با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر قیمت مسکن روند افزایشی داشته است تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن این بود که خانه به جای اینکه کالای مصرفی باشد، کالای سرمایه‌گذاری شد اما در دنیا چنین نیست و اگر نقدینگی‌ها در بخش‌های زیربنایی سرمایه‌گذاری می‌شوند.

او با بیان اینکه در برخی کشورها وام مسکن تا ۹۰ درصد نیز محقق می‌شود گفت: باز پرداخت‌ها نیز بر اساس درآمد ماهانه است و دریافت‌کنندگان وام توانایی بازپرداخت آن را دارند.

پورشیرازی پیش‌بینی کرد: در فصل ابتدایی سال آینده روند صعودی قیمت‌ها با کمی نوسان همچنان ادامه داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها