بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رکود بازار مسکن در اولین ماه زمستانی

کد خبر: 39297 Print This Post
۰۲ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۲:۲۸
رکود بازار مسکن در اولین ماه زمستانی

http://www.bananews.ir/ماه اول زمستان هم گذشت و در حالی که کارشناسان بخش مسکن از رونق بازار در ماه‌های پایانی سال صحبت می‌کردند، برخی مشاوران املاک به امکان ادامه روند چند ماه گذشته و رکود بازار مسکن اعتقاد دارند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) درحالیکه متقاضیان مسکن در نقاط مختلف شهر در انتظار کاهش قیمت‌ خانه هستند، عده‌ای از متقاضیان از ترس افزایش بیشتر نرخ مسکن، بعد از سال جدید نسبت به خرید اقدام می‌کنند.

محمد پورشیرازی – یکی از کارشناس مسکن – در این زمینه معتقد است برخلاف قانون اقتصاد،‌ قیمت‌ها بالا می‌رود و همین مساله برای سازندگان ایجاد مشکل کرده است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری صنعت ساختمان بر دیگر صنایع گفت: ۲۶۳ شغل ارتباط مستقیم و غیرمستقیم با صنعت ساختمان دارند که با توجه به قیمت تورم در ماه‌های اخیر، به طور طبیعی این مشاغل نیز تحت تاثیر بوده‌اند.

پورشیرازی با بیان اینکه مسوولان باید در زمینه توجه بیش‌تری داشته باشد اظهار کرد: هرچند قیمت‌ها رو به رشد است اما در پیش‌بینی دو ماه پایانی سال رکود دیده می‌شود.

اما کیوان شادمان – از دیگر کارشناسان مسکن – معتقد به بهتر شدن روند رکود طی دو ماه پایانی سال بوده و بر این باور است هنگامی که بازار دلار و طلا تثبیت شود، مردم با آرامش خیال بهتری خرید و فروش‌ را ادامه می‌دهند و این تثبیت بازار رونق را هم به دنبال دارد.

با ملاک قرار دادن تثبیت قیمت ارز و طلا در کشور و اینکه مرکز مبادلات ارزی،‌ تثبیت قیمت ارز را وعده داده است، امید می‌رود بازار مسکن به رونق ماه‌ها و سال‌های گذشته خود برگردد. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها