بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 23 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۴ هزار نخبه و هنرمند وام مسکن ۵۰ میلیون تومانی می‌گیرند

کد خبر: 3822 Print This Post
۰۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۴۲
۴ هزار نخبه و هنرمند وام مسکن ۵۰ میلیون تومانی می‌گیرند

دولت در راستای ارج نهادن به جامعه هنری و نخبگان کشور با پرداخت تسهیلات مسکن به چهار هزار نفر از نخبگان و هنرمندان موافقت کرد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، نمایندگان ویژه رئیس جمهور در کارگروه مسکن به استناد اصل یکصد و بیست و هفتم قانون اساسی بانک ملت را موظف کردند یک هزار فقره تسهیلات احداث یا خرید واحد مسکونی حداکثر به مبلغ پانصد میلیون ریال معادل (۸۰%) ارزش ملک و با نرخ (۱۲%) درصد به یک هزار نفر از هنرمندان با معرفی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت کند.

بر این اساس، بانک‌های تجارت و صادرات نیز باید سه هزار فقره تسهیلات احداث یا خرید واحد مسکونی حداکثر به مبلغ پانصد میلیون ریال و مبلغ هشتصد میلیون ریال معادل(۸۰%) ارزش ملک و با نرخ(۱۲%) درصد به سه هزار نفر از نخبگان پرداخت کنند.

بر اساس این مصوبه، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور موظف است؛ مبلغ یک هزار و دویست میلیارد ریال برای تامین آب شرب شهر جدید پرند به وزارت نیرو پرداخت کند.

همچنین بر این اساس، سرمایه بانک مسکن به مبلغ چهارده هزار و هفتاد میلیارد ریال افزایش می یابد و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور باید نسبت به پیش بینی اعتبار مورد نیاز در لایحه بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور اقدام کند.

همچنین معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزایش سرمایه بانک یاد شده تا مبلغ سی هزار میلیارد ریال را باید بررسی و نتیجه را به کارگروه مسکن ارایه کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها