بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آپارتمان‌های اجاره‌ای مخصوص خارجی‌ها

کد خبر: 3648 Print This Post
۰۲ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۶:۴۴
آپارتمان‌های اجاره‌ای مخصوص خارجی‌ها

www.BanaNews.irستون نبض بازار امروز به بررسی اوضاع اجاره بهای واحدهایی پرداخته است که برمبنای دلار به مستاجران اجاره داده می‌شود. بنگاه‌داران تاکید دارند که بعضی می‌پندارند که اگر ملک خود را به دلار اجاره دهند، می‌توانند اجاره بیشتری دریافت کنند؛ این درحالی است که تجربه ثابت کرده است اصولا خارجی‌ها در تهران وقتی که می‌خواهند واحدی را اجاره کنند ابتدا از چندین بنگاه در سطح شهر راجع به میانگین اجاره ریالی آن تحقیق می‌کنند و سپس معادل آن به دلار اجاره پرداخت می‌کنند.

برخی از خارجی‌ها ترجیح می‌دهند با واحد پولی که حقوق می‌گیرند اجاره خود را پرداخت کنند و این به هیچ وجه به معنای آن نیست که اجاره بیشتری پرداخت کنند.

به گزارش دنیای اقتصاد، املاکی که به تبعه خارجی اجاره داده می‌شود بیشتر در مناطق یک، دو و سه متمرکز است، چرا که این نوع املاک از امکانات بیشتری در مقایسه با املاک دیگر مناطق برخوردار است.

علاوه براین واحدهایی که به مستاجران خارجی اجاره داده می‌شود بسته به زمان استقرار مستاجر به صورت سالانه، فصلی یا حتی روزانه واگذار می‌شود. این نوع املاک معمولا مبله هستند. واحدهایی که به صورت روزانه اجاره داده می‌شوند حکم هتل را دارند و تمامی ‌خدماتی که در هتل‌ها وجود دارد در آنها ارائه می‌شود.

بعضا سفارت برخی از کشورها با بنگاه‌ها طرف می‌شوند و چند ملک را اجاره می‌کنند و سپس به کارمندان خود اجاره می‌دهند، اما در نهایت قیمت آن کاملا برمبنای قیمت اجاره در تهران است؛ هرچند ممکن است از بابت اینکه این نوع خانه‌ها به صورت مبله اجاره داده می‌شوند، درصدی به عنوان ما به‌التفاوت به اجاره بها افزوده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها