بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حذف «نوسان» از قیمت مسکن

کد خبر: 363 Print This Post
۱۳ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۱۲
حذف «نوسان» از قیمت مسکن

منحنی قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر بدون هر گونه نوسان محسوس، مسیر آرام و بدون افت و خیزی را طی کرده است. این رویداد تازه، در بازار مسکن منطقه یک تهران که آپارتمان‌های گران‌قیمت در محله‌های شیک پایتخت را شامل می‌شود، کاملا مشخص و قابل رویت است.

براساس منحنی قیمت فروش هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه یک شهرداری تهران که سامانه ایران‌فایل –بازار مجازی مسکن- آن را تهیه کرده، از اردیبهشت ماه امسال تا پایان آبان‌ ماه، شیب تغییرات قیمت نزدیک صفر درجه بوده است به این معنی که قیمت‌های پیشنهادی در حد متری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ثابت باقی مانده است.در این منطقه که معمولا قیمت‌ها تاثیر زیادی از ارزانی نمی‌گیرند، ثابت ماندن ارزش ملک اتفاق قابل تاملی می‌تواند باشد.دقت در منحنی حتی نشان می‌دهد قیمت هر متر آپارتمان طی ماه اخیر اندکی کاهش نیز پیدا کرده است.براساس تحلیل رفتار خریداران مسکن در منطقه یک که سامانه ایران‌فایل به نشانی www.iranfile.ir انجام داده، بودجه خرید این افراد اغلب در حد متری ۲ میلیون تا ۳ میلیون تومان است که این موضوع می‌تواند بیانگر میل خریداران به کاهش بیشتر قیمت‌ها باشد. طی ۸ ماه اخیر محله نیاوران رتبه اول بیشترین جست‌وجو برای خرید مسکن در منطقه یک را در این سامانه نصیب خود کرده و کم‌طرفدارترین محله منطقه یک نیز ازگل و دربند بوده است.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها