بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ثبت ۶۱۴ هزار معامله در سامانه مسکن

کد خبر: 283 Print This Post
۰۸ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۲۹
ثبت ۶۱۴ هزار معامله در سامانه مسکن

مدیرعامل شرکت انفورماتیک راهبر گفت: در سالجاری بیش از ۶۱۴ هزار معامله ملکی در سامانه املاک و مستغلات وزارت بازرگانی به ثبت رسیده است.

محمود اعلایی در گفتگو با مهر گفت: در ۷ ماهه ابتدای امسال ۶۱۳ هزار و ۹۲۵ مورد معامله ملکی اعم از مبایعه نامه، اجاره، خرید و فروش در سامانه املاک و مستغلات به ثبت رسیده، این درحالی است که مجموع قراردادهای ثبت شده سال ۸۸ در این سامانه، ۶۳۰ هزار و ۳۹۸ مورد بوده است.

مدیرعامل شرکت انفورماتیک راهبر با بیان اینکه روزانه حدود ۵ هزار معامله ملکی در سامانه املاک و مستغلات ثبت می شود، افزود: تعداد املاک معامله شده بیش از دو بار سال ۸۹ در این سامانه، یکهزار و ۸۰۹ مورد است درحالی که در سال ۸۸ این رقم، ۲ هزار و ۶۸۱ مورد بوده است.

وی تصریح کرد: سامانه املاک و مستغلات یکی از بهترین سامانه هایی بوده که در چند سال اخیر در کشور اجرا شده و از آذر ۸۷ که شروع به کار کرده، روز به رزو فعالتر شده است؛ به نحوی که هم اکنون ۱۰۰ درصد بنگاههای مشاور ملکی عضو این سامانه بوده و ۱۰۰ درصد خرید و فروش های ملکی در این سامانه به ثبت می رسد.

اعلایی با اشاره به اتصال سامانه املاک و مستغلات به شرکت پست، سازمان ثبت احوال و وزارت امور اقتصادی و دارایی، خاطرنشان کرد: اتصال این سامانه به شرکت گاز نیز در دستور کار قرار گرفته تا بلافاصله بعد از ثبت معاملات، کنتور گاز و پرونده فروشنده به نام خریدار تغییر یابد.

وی همچنین در خصوص ثبت معاملات پیش فروش املاک در این سامانه گفت: پیش فروش نیز هم اکنون ثبت می شود؛ به نحوی که اگر معامله پیش فروشی در این سامانه ثبت شود، نام خریدار قفل شده و فروشنده نمی تواند آن واحد را به فرد دیگری بفروشد، بنابراین بسیاری از سوء استفاده‌ها متوقف می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها