بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رشد قیمت‌های سال ۸۵ و ۸۶ مسکن هرگز تکرار نخواهد شد

کد خبر: 2804 Print This Post
۱۹ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۳۰
رشد قیمت‌های سال ۸۵ و ۸۶ مسکن هرگز تکرار نخواهد شد

www.BanaNews.irمعاون امور مسکن و ساختمان وزیر مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه در ۳ سال گذشته میزان یارانه دولت به بخش مسکن یک هزار میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: شک نکنید که رشد قیمت سال ۸۵ و ۸۶ مسکن اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،ابوالفضل صومعلو افزود: در طول سه سال گذشته یک هزار میلیارد تومان یارانه به بخش مسکن پرداخت شد که این یارانه در سال جاری ۳۲۴ میلیارد تومان بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما مخالف رونق خرید و فروش مسکن هستید، اظهار داشت: هیچ‌گاه مخالفتی با خرید و فروش مسکن نداشتم، در عین حال بحث ما این است که رونق را در گرانی نمی‌بینیم بلکه رونق را در تولید و عرضه مسکن می‌بینیم.

صومعلو ادامه داد:در دوره رونق یک عده که پول دارند وارد بخش مسکن می شوند که این را در ادبیات اقتصاددانان، تقاضای سرمایه‌ای می‌گویند.

وی تصریح کرد:دولت موظف به پاسخگویی این تقاضا نیست بلکه موظف به پاسخگویی به تقاضای مصرف است.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر مسکن و شهرسازی خاطر نشان کرد: موفقیت دولت نهم و دولت دهم در این است که به تقاضای مصرفی و نیاز مسکن کم‌درآمدهای خود بیشتر توجه کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وضعیت رشد قیمت سال ۸۵ و ۸۶ باز هم در کشور تکرار خواهد شد، گفت: یقیناً و شک نکنید که این اتفاق رخ نخواهد داد.

وی افزود: شما می‌گویید که هر دوره پنج ساله ما یک رکود و یک رونق مسکن داریم پس باید تاکید کنم که ما رونق را نه با افزایش قیمت بلکه با تولید مسکن حل کردیم.

به گفته وی، نسبت به سال‌های قبل یک رونق در تولید تعریف کرده‌ایم که افزایش قیمت همراه نداشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها