بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کنترل اجاره بها با ورود مسکن مهر و افزایش نرخ سود سپرده بانکی

کد خبر: 25247 Print This Post
۰۷ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۸:۴۹
کنترل اجاره بها با ورود مسکن مهر و افزایش نرخ سود سپرده بانکی

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با ورود مسکن مهر به بازار مسکن از سال آینده، بازار مسکن و اجاره بیشتر کنترل می‌شود، گفت: افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی یک اتفاق خوب برای بازار اجاره است و احتمال اینکه اجاره به حد نرمال برسد، خیلی زیاد است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ابوالفضل صومعلو در گفتگو با مهر با اشاره به اجرای طرح بلوک بندی در استان تهران، گفت: اجرای این طرح هنوز قطعی نشده است و فعلا در مرحله جمع بندی این طرح هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص اقدامات دولت برای کنترل بازار اجاره بها در سال آینده، اظهار داشت: افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی یک اتفاق خوب برای بازار اجاره است که براین اساس، احتمال اینکه موجران علاقه مند شوند که دوباره پول رهن بگیرند و اجاره به حد نرمال برسد خیلی زیاد است.

وی با اشاره به افتتاح پروژه های مسکن مهر و تاثیر آن در اجاره بها، بیان کرد: از سال آینده که اکثریت مسکن مهر وارد بازار می شود امیدواریم که بازار مسکن و اجاره تحت کنترل بیشتری درآید و قیمت ها تا حدود زیادی کاهش پیدا کند.

صومعلو در خصوص وام ۲۵ میلیون تومانی خرید مسکن که از سوی کارگروه لغو شد، گفت: فعلا در حال بررسی این وام هستیم اما در حال حاضر براساس مصوبه کارگروه مسکن، این وام لغو شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص اقدامات دولت برای کنترل قیمتها در سال آینده، بیان کرد: برای کنترل بازار مسکن در شهر تهران طرحهایی داریم که برای کنترل قیمتها به اجرا در می آید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها