بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تعیین ۵۰ هزار اولویت پرداخت وام ۴۰میلیونی ساخت مسکن نیازمند بررسی است

کد خبر: 24936 Print This Post
۰۱ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۸:۲۰
تعیین ۵۰ هزار اولویت پرداخت وام ۴۰میلیونی ساخت مسکن نیازمند بررسی است

http://www.bananews.ir/وزیران عضو کارگروه مسکن در حالی شرایط اعطای وام ۴۰ میلیون تومانی ساخت مسکن را تعیین کردند که یک مقام مسئول بانک مسکن در خصوص این مصوبه اعلام کرد، تعیین ۵۰ هزار اولویت نیاز به بررسی و کار کارشناسی دارد.

به گزارش  بنانیوز (BanaNews.ir) بر اساس مصوبه وزیران عضو کارگروه مسکن، بانک مسکن مجاز است نسبت به اعطای پنجاه هزار فقره تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی ساخت مسکن با میانگین سپرده‌گذاری ۲۰ میلیون تومانی طی ماه و یا متناظر آن برای هر واحد مسکونی اقدام کند.

یک مقام مسئول در بانک مسکن در این خصوص گفت: اگر اعطای وام ۴۰ میلیونی ساخت به ۵۰ هزار نفر مصوبه وزیران عضو کارگروه مسکن باشد باید هیئت دولت مصوبه آن را به بانک مسکن بدهد.

وی ادامه داد:باید دید که این ۵۰ هزار فقره بر اساس چه اولویتی پرداخت می شود و بانک مسکن چگونه باید این ۵۰ هزار فقره را اولویت‌بندی کند.

وی اظهار داشت:میزان و تعداد سپرده‌گذاری متقاضیان وام ساخت مشخص است اما این که چگونه و بر اساس چه معیاری باید این افراد انتخاب شوند و اولویت‌بندی شوند جای کار دارد.

به گفته وی،اگر یک چنین چیزی مصوب شده باشد نیاز به کار کارشناسی بر روی آن است و اینکه شامل سپرد‌ه‌گذاران قبلی می‌شود یا خیر. پس باید کار کارشناسی بیشتری روی آن صورت گیرد.

بر اساس مصوبه دولت ،سقف فروش اقساطی تسهیلات یادشده مبلغ سیصد و پنجاه میلیون ریال به علاوه سود دوران مشارکت این تسهیلات است.

همچنین طبق بخش دیگری از این مصوبه، سقف تسهیلات فردی مسکن روستایی یکصد و بیست و پنج میلیون ریال برای سهمیه باقیمانده سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰، در همه بانک‌های عامل تعیین شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها