بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش اندک قیمت وام و افزایش نرخ اوراق

کد خبر: 24838 Print This Post
۲۹ بهمن ۱۳۹۰ | ۱۱:۰۲
کاهش اندک قیمت وام و افزایش نرخ اوراق

http://www.bananews.ir/بررسی‌ها در بازار خرید و فروش وام مسکن نشان از کاهش اندک قیمت فروش وام مسکن و افزایش قیمت اوراق دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) تقاضای بالای مسکن و فقدان توان کافی برای خرید این کالای ضروری موجب شده دولت مجوز پرداخت تسهیلات را برای کمک به خریداران صادر کند. اما دریافت این تسهیلات نیاز به سپرده‌گذاری دارد که بسیاری توان انجام آن را ندارند و این امر باعث ایجاد بازار غیرقانونی خرید و فروش وام‌های مسکن شده است که در برخی موارد متقاضیان را مورد سوءاستفاده قرار می‌دهد.

در این بازار غیرقانونی تسهیلات ۲۰ و ۱۸ میلیون تومانی به ترتیب با قیمتی حدود دو میلیون و ۵۰۰ و دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وام‌های ۲۰ و ۱۸ میلیونی توسط مراکز خرید وام با قیمتی حدود دو میلیون و ۳۰۰ و یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان از دارندگان خریداری می‌شود.

همچنین هر یک میلیون تومان اوراق امتیاز تسهیلات مسکن که به دلیل به نام شدن ملک جذابیت بیشتری دارد در بورس با قیمتی حدود ۱۵۶ هزار و در بازار آزاد ۱۸۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها