بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اخذ مجوز ‌انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت

کد خبر: 24678 Print This Post
۲۶ بهمن ۱۳۹۰ | ۰۶:۵۹
اخذ مجوز ‌انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه روز گذشته مجوزی از بانک مرکزی برای انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر از اوراق مشارکت اخذ کردیم، گفت: قیمت مسکن افزایشی نداشته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی‌ نیکزاد در حاشیه بازدید از شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، در جمع خبرنگاران درباره اوراق مشارکت وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: خرید اوراق مشارکت در واقع کمک به عمران، آبادانی و توسعه کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ۲۳ بهمن‌ماه این هفته مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت با مجوز بانک مرکزی منتشر کردیم، ادامه داد: مزیت اوراق مشارکت وزارت راه و شهرسازی این است که در بند «ب» ماده ۴۸ قانون بودجه ۱۳۹۰ تضمین دولت را دارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ظرف دو الی سه روز بیش از ۷۵ درصد اوراق مشارکت وزارت راه به فروش رفت، ‌یادآور شد:‌ این اوراق برای شش روز کاری ارائه می‌‌شود.

نیکزاد تصریح کرد: روز گذشته مجوزی از بانک مرکزی برای انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر از این اوراق مشارکت اخذ کردیم؛ بدین ترتیب رقم اوراق وزارت راه را به یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خاضعانه از مردم می‌خواهیم از اوراق مشارکت وزارت راه استقبال کنند؛ با فروش این اوراقی که تضمین دولت را دارد و اصل و سود آن در اختیار مردم قرار می‌گیرد، در اجرای پروژه‌ها، یک برنامه پنج ساله جلو می‌افتیم.

نیکزاد ادامه داد: کل در این اوراق جهت وصل شبکه آزادراهی، بزرگراهی، ریلی و توسعه فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به کار گرفته می‌شود.

* مسکن مهر را با همان متری ۳۰۰ هزار تومان ادامه می‌دهیم

وزیر راه و شهرسازی در مورد قیمت مسکن در کشور، تصریح کرد: زمانی که بحث نوسانات ارز و سکه مطرح بود، در مورد قیمت زمین و مسکن مواردی مطرح شد اما طبق آنچه که ما رصد می‌کنیم خرید و فروش در حداقل بود.

نیکزاد با تکذیب عدم افزایش قیمت مسکن، اظهار داشت: اگر من خبر دارم که اعلام می‌کنم هیچ افزایشی در قیمت مسکن وجود نداشته است و اگر شما خبرنگاران اعلام می‌کنید که افزایش قیمت داشته‌ایم، اینجانب بی‌اطلاعم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بحث مسکن مهر وزارت راه به اندازه کافی در شهرتهران خانه ساخته‌‌ و در اختیار متقاضیان قرار داده است، گفت: قیمت مسکن مهر افزایش نیافته است.

نیکزاد با اشاره به اینکه در مورد پیشنهاد انبوه سازان مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی قیمت مسکن ‌هیچ کس مذاکره‌ای نداشتیم، ادامه داد:‌ در مورد قیمت مسکن مهر، وزارت راه و شهرسازی از هر متر ۳۰۰ هزار تومان بالاتر نمی‌رود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها