بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ضرورت جلوگیری از سوداگری در بازار مسکن

کد خبر: 24232 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۹۰ | ۱۱:۱۸
ضرورت جلوگیری از سوداگری در بازار مسکن

http://www.bananews.ir/برخی کارشناسان بر این باورند که کنترل بازار مسکن نیاز به اجرای دو سیاست عرضه و کنترل سوداگری در این بخش دارد و لازمه کنترل سوداگری وجود بانک اطلاعاتی املاک است که باید تعداد، کیفیت، عمر و محل استقرار ساختمان‌ها در شهرهای مختلف به تفکیک در این بانک اطلاعاتی لحاظ شود تا برنامه‌ریزان براساس این اطلاعات برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس علی نیکزاد- وزیر راه و شهرسازی- در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که برای جلوگیری از سوداگری و کنترل بازار مسکن نیاز به بانک اطلاعات زمین و مسکن است آیا برنامه‌ای برای ایجاد این بانک دارید؟ تصریح کرد: بانک معاملات یا همان سامانه کد رهگیری زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی با بیان این‌که اطلاعات زمین‌ها را نیز داریم، گفت: بازار مسکن فعلا در ثبات است اما اگر روزی بخواهند بازار مسکن را بهم بزنند از ابزارهای قانونی خودمان هم استفاده می‌کنیم و حتی اگر لازم باشد از قانون‌های تعزیراتی بهره می‌گیریم.

بر این اساس، شفافیت، جامعیت، دسترسی سریع و به‌هنگام به اطلاعات املاک از مزایای ایجاد بانک اطلاعات زمین و مسکن به‌شمار می‌رود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها