بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تقاضا برای مسکن در حد تقاضای واقعی مردم است

کد خبر: 236 Print This Post
۰۷ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۵۸
تقاضا برای مسکن در حد تقاضای واقعی مردم است

در سال جاری و دو یا سه سال آینده تقاضا برای مسکن در حد تقاضای واقعی مردم است و بازار کاذب همراه با سیل نقدینگی به سمت بازار مسکن را شاهد نخواهیم بود/ حرکت به سوی صنعتی سازی مسکن باید اصلی‌ترین اولویت وزارت مسکن باشد.

ایلنا: وزیر مسکن و شهرسازی بار دیگر از عدم تأثیر اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها بر بخش مسکن خبر داد و گفت: در سال جاری و دو یا سه سال آینده تقاضا برای مسکن در حد تقاضای واقعی مردم است و بازار کاذب و هیجانی همراه با سیل نقدینگی به سمت بازار مسکن شاهد نخواهیم بود.

علی نیکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: دولت بسته مشخصی را برای پرداخت یارانه به بخش مسکن در نظر گرفته و اقداماتی را در این رابطه آغاز کرده است که تا حدودی به ایجاد تعادل و کاهش هزینه‌های تولید بخش مسکن منجر شده است.

وی تصریح کرد: بسته حمایتی از بخش مسکن در حوزه‌های مقاوم سازی ساختمان‌ها، کاهش مصرف انرژی و دستمزد ناظران تبیین شده است.

وی با بیان این که دولت اجازه دارد درآمد حاصل از آزاد سازی قیمت حامل‌های انرژی را به بخش‌های آسیب‌پذیر و مردم پرداخت و باز توزیع کند اظهار داشت: در تلاش هستیم آن قسمت را که قرار است به بخش‌های آسب پذیر پرداخت شود به تولید کنندگان سیمان و مصالح ساختمانی برای جبران پرداخت شود.

وزیر مسکن و شهر سازی در عین حال از عدم تخصیص مجدد یارانه به بخش مسکن خبر داد و گفت: برای این بخش و بر اساس بسته حمایتی تبیین شده، تدابیری چون پرداخت نقدی حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به تولید کنندگان مصالح ساختمانی انرژی بر در نظر گرفته شده است.

اعطای یارانه به مسکن مهر و ورود مصالح ساختمانی در صورت لزوم از دیگر تدابیر اتخاذ شده در این باره است که وزیر مسکن به آنها اشاره کرد.

وزیر مسکن و شهر سازی در عین حال صنعتی سازی را اصلی‌ترین عامل جلوگیری از هر گونه نابسامانی در تولید و روند رو به رشد قیمت مسکن اعلام کرد و گفت: رها کردن شیوه سنتی ساخت و ساز و حرکت به سوی صنعتی سازی مسکن باید اصلی‌ترین اولویت وزارت مسکن باشد.

به گفته نیکزاد، روند فعلی ساخت و ساز به گونه‌ای است که بعید می‌دانم این بخش تحول چندانی را همزمان با اجرای هدفمند سازی یارانه‌ها داشته باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها