بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

فارس گران‌ترین استان کشور شد

کد خبر: 22853 Print This Post
۱۷ دی ۱۳۹۰ | ۰۷:۱۶
فارس گران‌ترین استان کشور شد

http://www.bananews.ir/نتایج طرح آمارگیری هزینه و درآمد خانوارهای شهری نشان می‌دهد که در سال گذشته استان فارس بیشترین هزینه را برای ساکنانش ایجاد کرده و در واقع جایگزین تهران به عنوان گران‌ترین استان کشور شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) براساس نتایج این طرح هزینه یک خانوار شهری در استان فارس طی سال گذشته ۱۴۶ میلیون ریال برای یک سال بوده است. این درحالی است که تهران در رتبه بعدی قرار گرفته و هزینه ۱۳۰/۸ میلیون ریال را برای ساکنانش ایجاد کرده است.

در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۷ تهران با ۱۱۸/۹ میلیون ریال و ۱۲۱/۵ میلیون ریال بیشترین هزینه‌ها را برای ساکنانش داشت و عنوان گران‌ترین استان کشور را به خود اختصاص داده بود.

با این وجود استان سیستان و بلوچستان همچنان کم هزینه‌ترین استان کشور طی سه سال گذشته است به طوری که هزینه یک خانوار شهری در سال گذشته برای این استان ۷۳/۹ میلیون ریال در یک سال بوده است. نتایج این آمارگیری نشان می‌دهد اگرچه در سال ۸۸ نسبت به سال قبل آن هزینه یک خانوار شهری در استان تهران بیش ازدو درصد کاهش داشته، اما این تغییر در سال گذشته نسبت به سال ۸۸ به بیش از ۱۰ درصد افزایش رسیده است. همچنین هزینه‌های خانوارهای شهری در استان فارس درسال گذشته و سال قبل آن به ترتیب ۲۷ درصد و ۲۵/۲۵ درصد نسبت به سال‌های قبل خود افزایش داده است.

در استان سیستان وبلوچستان به عنوان کم‌هزینه‌ترین استان کشور نیز افزایش چشمگیری در هزینه‌های سال گذشته نسبت به سال قبل آن رخ داده و افزایش ۲۸ درصدی در هزینه‌ها ایجاد شده است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها