بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سیاست دولت افزایش وام ساخت مسکن است نه خرید

کد خبر: 2170 Print This Post
۱۲ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۵
سیاست دولت افزایش وام ساخت مسکن است نه خرید

www.BanaNews.irمدیر عامل بانک مسکن با بیان اینکه سیاست دولت افزایش عرضه مسکن و یا افزایش تسهیلات ساخت مسکن است گفت: تزریق هر پولی بدون برنامه‌ریزی تأثیر منفی خود را بر بخش مسکن خواهد گذاشت.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،قدرت اله شریفی در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کنید حال که قیمت مسکن تا حدودی کاهش یافته برای اینکه مردم به راحتی صاحب مسکن شوند، سقف وام ۱۸ میلیونی خرید مسکن افزایش یابد افزود: تزریق هر پولی بدون برنامه‌ریزی تأثیر منفی خود را بر بخش مسکن خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: وقتی قدرت خرید بیشتر شد، مردم اقدام به خرید کرده و اثرات افزایش قیمت بر روی آن کالا نیز به خاطر افزایش تقاضا ایجاد می‌شود.

شریفی با بیان اینکه مسکن مهر سیاستی برای اقشار کم درآمد جامعه بود تصریح کرد: سیاست دولت این است که ما بی‌مسکن نداشته باشیم که من معتقدم اگر همین طرح مسکن مهر را ادامه دهیم و در همین شهرهایی که در حال احداث است امکانات و تأسیاست زیربنایی را افزایش دهیم، مطمئناً به موفقیت دست خواهیم یافت و همه اقشار کم درآمدی که متقاضی مسکن مهر هستند مسکن دار خواهند شد.

مدیر عامل بانک مسکن خاطر نشان کرد: اگر امکانات را به شهرهایی که مسکن مهر در آنها در حال احداث است ببریم و مشکل حمل و نقلشان را حل کنیم این جاذبه ایجاد خواهد شد که همه به مردم به شهرهای جدید نقل مکان کنند.

وی در پاسخ به این سوال که سقف وام خرید ۱۸ میلیون تومان کنونی کفاف خرید مسکن اقشار متوسط جامعه را نمی‌دهد گفت: سیاست دولت و بانک مسکن تنها افزایش عرضه مسکن، پرداخت و یا افزایش تسهیلات ساخت مسکن است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها