بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ضرورت ایجاد ثبات در نرخ مسکن

کد خبر: 21422 Print This Post
۲۰ آذر ۱۳۹۰ | ۱۰:۰۸
ضرورت ایجاد ثبات در نرخ مسکن

http://www.bananews.ir/نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: با توجه به تعهد دولت، هدفمندکردن یارانه‌ها، افزایش قیمت‌ها و ضرورت ایجاد ثبات در نرخ مسکن باید سیاست‌هایی را تعیین کرد که این مسائل را در یک معادله حل کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا ملکشاهی‌راد با اشاره به ضرورت ساخت مسکن برای طبقات مختلف اجتماعی تصریح کرد: ‌باید تسهیلات برای خرید و اجاره مسکن برای مردم فراهم شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با اشاره به افزایش رشد جمعیت شهرها و مهاجرت از روستاها اظهار کرد: این در حالی است که سیاست‌های ساخت مسکن متناسب با تغییرات اجتماعی نبوده و امروز ما شاهد مطالبه مسکن توسط مردم هستیم.

نایب رییس کمیسیون عمران با اشاره به تاثیر مسائل اقتصادی بر این شرایط تصریح کرد: قطعاً مسائلی مانند هدفمند کردن یارانه‌ها، هزینه‌های حمل‌و‌نقل و مصالح ساختمانی در افزایش قیمت مسکن اثرگذار است.

ملکشاهی‌راد با بیان این‌که قیمت مصالح ساختمانی افزایش پیدا کرده و اجتناب‌ناپذیر است، خاطرنشان کرد: دولت تاکنون نتوانسته از تولیدکننده مصالح ساختمانی حمایت کند، علاوه بر این گران‌شدن آهن که تحت تاثیر مواد تولیدکننده آن است نیز باعث افزایش قیمت مسکن می‌شود.

وی با بیان این‌که برای ثبات بازار مسکن باید منطقی فکر کرد، با اشاره به تعهد دولت مبنی بر ساخت بیش از یک میلیون واحد مسکن تصریح کرد: با توجه به تعهد دولت، هدفمندکردن یارانه‌ها، افزایش قیمت‌ها و ضرورت ایجاد ثبات در نرخ مسکن باید سیاست‌هایی را تعیین کرد که این مسائل را در یک معادله حل کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها