بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش قیمت خرید تسهیلات در فصل پاییز

کد خبر: 21214 Print This Post
۱۶ آذر ۱۳۹۰ | ۰۸:۳۷
افزایش قیمت خرید تسهیلات در فصل پاییز

http://www.bananews.ir/در حالی که انتظار می‌رود طبق روال سال‌های گذشته در بازار غیررسمی‌خرید و فروش وام مسکن، قیمت‌ها در فصل سرد سال نسبت به ماه‌های ابتدایی کمی‌با کاهش مواجه شود، اما بررسی‌ها از وضعیت بازار خرید و فروش وام مسکن نشان از رشد آهسته قیمت‌ها در روزهای پاییزی پایتخت دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در ابتدای فصل تابستان ادامه مخالفت با پرداخت وام خرید مسکن توسط بانک‌های دولتی و خصوصی اثر معکوس در بازار غیررسمی‌ وام گذاشت، به گونه‌ای که منجر به بی‌اعتنایی خریداران مسکن به وام شد، اما همانطور که فعالان بازار مسکن پیش‌بینی می‌کردند در حال حاضر تعادل بین خرید و فروش وام مسکن در بازار غیررسمی ‌برقرار شده است و حتی به مرحله افزایش استقبال از وام خرید نیز رسیده و به نظر می‌‌رسد رشد معاملات در بازار مسکن، بازار خرید و فروش وام را هم داغ کرده است.

در حال حاضر برخی از فعالان بازار غیررسمی ‌وام مسکن خبر از افزایش ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی قیمت خرید و فروش وام مسکن در ماه پایانی فصل پاییز می‌دهند و همچنین بسیاری از فعالان بازار بر مشاهده نشانه‌های افزایش استقبال از وام خرید مسکن نسبت به فصل گذشته اذعان و اظهار می‌کنند: استقبال از وام خرید بین ۱۵ تا ۲۰ درصد بیشتر شده است.

در این راستا برخی از این فعالان تمایل دوباره برای سرمایه‌گذاری در بازار مسکن را دلیل افزایش قیمت‌ها و متقاضیان خرید و فروش وام مسکن عنوان می‌کنند.

روایت از بازار غیررسمی‌خرید و فروش وام

یکی از فعالان بازار غیررسمی ‌در تشریح وضعیت روز‌های اخیر خرید و فروش وام به دنیای اقتصاد گفت: در حال حاضر در مجموع ۵ تا ۶ بانک دولتی و خصوصی وام مسکن عرضه می‌کنند و همین امر باعث شده است که نسبت حضور متقاضیان خرید و فروش وام مسکن در بازار کنونی نسبت به اول سال تقریبا یکسان باشد، اما در حال حاضر قیمت‌ها نسبت به ۶ ماهه اول سال ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان گران‌تر شده است.

او در ادامه اظهار کرد: با وجود آنکه فصل پاییز است و به نظر می‌رسد که در این فصل متقاضیان خرید وام کاهش پیدا کنند، اما هم اکنون استقبال از وام خرید بین ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد کرده است. یکی دیگر از فعالان بازار خرید و فروش وام مسکن در پاسخ به این سوال که قیمت خرید و فروش در بازار چه تغییری نسبت به فصل گذشته کرده است گفت: قیمت‌ها نسبت به فصل تابستان تقریبا بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان رشد کرده‌اند.

او در تشریح وضعیت فعلی بازار خرید و فروش وام گفت: طبیعی است که در این وقت از سال با کاهش تمایل به انجام معاملات قیمت نسبت به تابستان کاهش پیدا کند، اما در حال حاضر قیمت‌ها کمی‌رشد پیدا کرده و استقبال از وام خرید هم بیشتر شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها