بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۲۵ درصد منابع صندوق توسعه سهم مسکن

کد خبر: 20702 Print This Post
۰۲ آذر ۱۳۹۰ | ۰۹:۴۰
۲۵ درصد منابع صندوق توسعه سهم مسکن

http://www.bananews.ir/عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به تدابیر در نظر گرفته از سوی صندوق برای رشد و توسعه ساخت و ساز مسکن گفت: مذاکرات اولیه برای عقد قرارداد با بانک مسکن انجام شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمود دودانگه در گفتگو با مهر از بهره‌مندی پروژه‌های بخش مسکن از منابع مالی صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: مسکن و ساختمان از جمله بخش‌هایی است که می‌تواند از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کند، البته باید توجه داشت چنانچه این بخش بخواهد از تسهیلات صندوق بهره‌مند شود، باید همچون سایر بخش‌ها، ضوابط و چارچوب‌های صندوق را رعایت کند.

عضوهیئت عامل صندوق توسعه ملی افزود: بر این اساس، طرح‌های مسکن نباید دولتی باشد؛ بلکه تولی‌گری آن باید به بخش‌خصوصی سپرده شود؛ در این راستا هر طرحی که توجیه فنی و اقتصادی داشته باشد و بانک عامل آن را بپذیرد، می‌تواند از تسهیلات صندوق استفاده کند.

وی با تاکید بر ضرورت داشتن اهلیت از سوی متقاضیان بخش مسکن برای دریافت منابع از صندوق توسعه ملی، تصریح کرد: به لحاظ اهمیت بخش مسکن و ساختمان که رشته‌های صنعتی و تولیدی مختلفی می‌توانند در سایه آن، فعال باشند، تمام تلاش را به کار خواهیم بست تا سریعتر این درخواست‌ها به نتیجه برسد.

دودانگه گفت: مذاکرات اولیه برای عقد قرارداد عاملیت با بانک مسکن انجام و موضوع جمع‌بندی شده است که امید می‌رود به زودی بتوان قرارداد عاملیت را با این بانک منعقد کرد تا امکان پشتیبانی از بخش مسکن نیز فراهم شود.

وی اظهارداشت: در واقع بر اساس چارچوب‌های تعریف شده، تا ۲۵ درصد از منابع صندوق می‌تواند در بخش مسکن و ساختمان مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها