بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بیش از ۶۳ درصد مردم ایران مسکن ملکی دارند

کد خبر: 20581 Print This Post
۳۰ آبان ۱۳۹۰ | ۱۰:۱۹
بیش از ۶۳ درصد مردم ایران مسکن ملکی دارند

http://www.bananews.ir/بر اساس آخرین اطلاعات موجود درباره نحوه تصرف مسکن هر یک از دهک‌های خانوار، بیش از ۶۳ درصد مردم ایران دارای مسکن ملکی هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این اطلاعات نشان می‌دهد ۱۷ درصد مردم دارای مسکن اجاره‌ای، بیش از هفت درصد دارای مسکن رهنی و بیش از دو درصد دارای مسکن در برابر خدمت هستند.

بر این اساس در دهک اول جامعه به عنوان کم درآمدترین اعضا، حدود ۵۱ درصد مردم صاحب خانه ملکی هستند، این در حالی است که این رقم در دهک دهم یعنی پردرآمدترین اعضا به بیش از ۷۶ درصد می‌رسد.

بیشترین اجاره نشین‌ها در دهک‌های دوم و سوم جامعه و کمترین افراد دارای مسکن ملکی در دهک‌های اول و سوم قرار دارند.

با وجود این‌که خانوارهای موجود در دهک دهم در واقع ثروتمندترین اقشار جامعه هستند، اما پس از خانوارهای دهک سوم بیشترین میزان خانه‌های مسکونی در برابر خدمت (خانه‌های سازمانی) را در اختیار دارند.

این آمار را معاونت برنامه‌ریزی مرکز آمار ایران بر اساس میزان هزینه ـ درآمد و بودجه خانوارها استخراج کرده است که مربوط به سال ۱۳۸۸بوده و به تازگی منتشر شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها