بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش توان خرید مسکن

کد خبر: 20572 Print This Post
۳۰ آبان ۱۳۹۰ | ۰۹:۱۵
کاهش توان خرید مسکن

http://www.bananews.ir/از زمانیکه مسکن با جهش دوبرابری قیمت در سال ۸۵ روبرو شد، بخش زیادی از مردم حتی در محله های جنوبی تهران هم نمی توانند آپارتمان نوسازی را کمتر از یک میلیون تومان خریداری کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در سال های نه چندان دور کسی که درآمد چندانی هم نداشت می توانست با پس انداز کم و وام بانکی، یک آپارتمان کوچک در برخی از محله های تهران که قیمت کمتری داشتند خریداری کنند. در آن زمان قیمت آپارتمان های نوساز در محله های جنوبی تهران از ۳۰۰ هزار تومان فراتر نمی رفت بنابراین متقاضیانی با پول کمتری می توانستند در این محله ها خانه مناسبی را پیدا کنند.

اما پس از جهش یکباره قیمت مسکن درسال ۸۵ ، خانه دار شدن تبدیل به رویایی شد که حتی در جنوبی ترین منطقه تهران هم قابل تحقق برای بخش زیادی از مردم نیست، در واقع آپارتمان هایی که با قیمت های کمتر از ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رسیدند امروزه بیش از ۲ برابر شده اند و خریداران نمی توانند کمتر از یک میلیون تومان آپارتمان نوسازی را پیدا کنند.

این قیمت ها باعث شد تا بخش زیادی از مردم که اغلب جوانان هستند از داشتن خانه ای کوچک در محله های جنوبی تهران هم محروم شوند و از سویی اجاره ها هم به دلیل تقاضای بالای مردم برای آپارتمان هرروز بالاتر برود و شرایط دشواری را برای متقاضیان به وجود بیاورد.

قیمت آپارتمان های کوچک در تهران

براساس این گزارش قیمت یک آپارتمان ۳۶ متری در خیابان کارون با قیمت ۵۲ میلیون تومان به فروش می رسد و آپارتمان دیگری در خیابان ولی عصر جام جم بدون پارکینگ با قیمت هر مترمربع ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

سوئیت ۲۴ متری و تکواحدی در قصرالدشت هم با قیمت ۳۴ میلیون تومان به فروش می رسد و ۴۴ متری در خیابان جیحون با ۱۵ متر حیاط خلوت به قیمت ۵۱ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. همچنین برای یک واحد به مساحت ۴۴ متر با عمر ۷ ساله با پارکینگ و انباری در خیابان کارگر جنوبی بالاتر از میدان قزوین ۶۳ میلیون تومان قیمت تعیین شده است.

یک دستگاه آپارتمان در محدوده مترو مولوی به مساحت ۴۵ متر طبقه سوم و با عمر ۳ ساله هم با قیمت ۵۰ میلیون تومان به فروش می رسد و ۵۰ متری در محله یوسف آباد بازسازی شده۱۲۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. همین متراژ در ده ولنجک هم با قیمت ۱۳۵ میلیون تومان به فروش می رسد.

یک واحد ۵۰ متری در چهارراه نظام آباد تکواحدی و نوساز با پارکینگ و انباری هم با قیمت ۸۲ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و واحدی ۴۷ متری در محدوده مشیریه نوساز و طبقه اول با پارکینگ متری یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان به فروش می رسد.

مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها