بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اخذ گواهی کسر از حقوق برای وام مسکن ممنوع است

کد خبر: 20361 Print This Post
۲۵ آبان ۱۳۹۰ | ۰۹:۵۰
اخذ گواهی کسر از حقوق برای وام مسکن ممنوع است

http://www.bananews.ir/یک مقام مسئول گفت: در بخشنامه‌ای که سال ۸۸ به شعب بانک مسکن ابلاغ شده وام گیرندگان برای خرید مسکن از دادن گواهی کسر از حقوق به شعب معافند و همان درآمد ابرازی کفایت می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این مقام مسئول در گفت‌وگو با فارس افزود: در بخشنامه‌ای که به شعب بانک مسکن ابلاغ شده، متقاضیانی که دارای حساب صندوق پس‌انداز خرید مسکن هستند نیازی به ارائه گواهی کسر از حقوق به شعب ندارند و همان درآمدی ابرازی کفایت می‌‌کند.

وی ادامه داد: شعب بانک مسکن تنها باید اقدام به گرفتن معرفی‌نامه از فرد وام‌گیرنده کنند و دیگر نیازی به گرفتن گواهی کسر از حقوق از دارندگان حساب صندوق پس‌انداز خرید مسکن نیست.

این مقام مسئول اضافه کرد: متأسفانه آشنا نبودن متقاضیان وام خرید مسکن باعث شده تا شعب بانک از وام‌گیرنده گواهی کسر از حقوق نیز دریافت کنند در حالیکه وقتی واحد مسکونی مورد نظر و خریداری شده از سوی متقاضی در رهن بانک می‌رود چه نیازی به گرفتن این گونه وثیقه‌ها است.

وی خاطر نشان کرد: مطمئنا بانک مسکن با گرفتن گواهی کسر از حقوق سعی دارد وام‌گیرنده را مجاب کند که در صورت ندادن اقساط اقدامات اجرایی خود را جهت وصول مطالبات از طریق مجاری قانونی انجام دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها