بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اتحادیه املاک و قوه قضائیه

کد خبر: 20154 Print This Post
۲۱ آبان ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۵
اتحادیه املاک و قوه قضائیه

http://www.bananews.ir/به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رییس اتحادیه مشاوران‌ املاک درباره اختلاف‌نظری که بین این صنف و سازمان ثبت اسناد وجود دارد، گفت: «مشکل اینجا است که بنگاه‌های املاک زیرمجموعه وزارت بازرگانی و دولت است ولی دفترخانه‌ها و سازمان ثبت زیر مجموعه قوه‌قضائیه هستند در حالی که وظایف ما ایجاب می‌کند که به سمت سازمان ثبت روی آوریم.

در این میان باید قوانین به ما اجازه دهند تا این اتحادیه زیر نظر قوه‌قضائیه برود. با این اقدام بنگاه‌های املاک به راحتی می‌توانند از بانک اطلاعات سازمان ثبت استفاده کرده و قبل از هرگونه عقد قرارداد مطمئن شوند که این ملک یا زمین یا خانه چه وضعیتی دارد.»

رییس اتحادیه بنگاه‌های معاملات املاک کشور در پاسخ به این پرسش مهر که دعوا و چالش میان دفترخانه‌ها و بنگاه‌های املاک از چه زمانی آغاز شده است، گفت: موضوع برای ۱۴ سال قبل است. زمان آقای علیزاده رییس وقت سازمان ثبت اسناد کشور پیشنهاداتی برای ارتباطات بهتر و بیشتر میان بنگاه‌های املاک و دفترخانه‌ها نوشتیم که با توجه به چالش‌های قانونی میسر نشد اما در زمان مدیریت آقای امیری مورد استقبال قرار گرفت ولی بازهم همین چالش‌ها مانع ارتباطات شد. وی افزود: البته برخی از اخبار قابل انتشار نیست ولی باب مودت و ارتباط میان سازمان ثبت و اتحادیه بنگاه‌های املاک باز شده تا این مشکل ۱۴ ساله ختم به خیر شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها