بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پیش‌بینی تشکیل حباب مسکن در چین

کد خبر: 1941 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۳۳
پیش‌بینی تشکیل حباب مسکن در چین

www.BanaNews.irچن دونگ معاون موسسه تحقیقات اقتصاد کلان پیش‌بینی کرد نیمه سال آینده بخش مسکن روزهای سختی را در پیش خواهند داشت.

پیش‌بینی‌ها حاکی است با اعمال سیاست‌های پولی جدید در چین، قیمت مسکن در این کشور در مسیر صعود قرار می‌گیرد.

به گزارش رویترز، این اتفاق در شرایطی پیش‌بینی می‌شود که با سخت‌تر شدن سیاست پولی، پول‌ها به سمت مسکن سوق داده شده و یک حباب متورم شکل بگیرد.

دولت چین در اواخر سال گذشته سیاست کنترل تورم را در پیش گرفت و اگرچه در ثبات قیمت‌ها موفق بود، اما در ماه‌های اخیر نشانه‌هایی از افزایش قیمت دیده می‌شود.

افزایش هزینه‌های مسکن سبب بروز نارضایتی عمومی در چین شده است که به نظر می‌رسد با سیاست اخیر پولی و بالا رفتن نرخ بهره میزان نارضایتی افزایش یابد؛ چرا که این موضوع به‌صورت مستقیم بر روی بازار املاک و مالیات نقل و انتقال املاک تاثیر خواهد گذاشت.

چن دونگ معاون موسسه تحقیقات اقتصاد کلان پیش‌بینی کرد نیمه سال آینده بخش مسکن روزهای سختی را در پیش خواهند داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها