بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بدهکاری خریداران در پی توقف پرداخت تسهیلات خرید مسکن

کد خبر: 1919 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۸
بدهکاری خریداران در پی توقف پرداخت تسهیلات خرید مسکن

www.BanaNews.irنماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: توقف پرداخت تسهیلات مسکن مهر به خودمالکان برای خرید مسکن، بدهکار شدن برخی از خریداران مسکن در اصفهان را به دنبال داشته است.

حسن کامران با اشاره به سفر اخیر وزیر مسکن و شهرسازی به استان اصفهان و بازدید از برخی از پروژه‌های مسکن مهر استان‌ اظهار داشت: وزیر مسکن و شهرسازی در سفر پیشین خود به اصفهان قول مساعد شدن پروژه‌های مسکن مهر استان را داده بود که برخی از این تصمیم‌ها تاکنون عملیاتی نشده است.

وی ادامه داد: یکی از این مشکلات که تاکنون هنوز برای برطرف شدن آن اقدامی نشده، مسئله برق واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی از شهرهای حومه اصفهان و روستاها نیز به دلیل شرایط نامساعد برای زندگی، قابل سکونت نیست.

وی با اشاره به اینکه تسهیلاتی که در حال حاضر به متقاضیان مسکن مهر در استان اصفهان پرداخت می‌شود در شهرها ۲۰ میلیون تومان است، تصریح کرد: مسئولان باید در صورتی که امکان افزایش تسهیلات مسکن مهر وجود دارد، تسهیلات مسکن مهر به متقاضیان استان اصفهان را به ۳۰ میلیون تومان افزایش دهند.

کامران ادامه داد: تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی برای ساخت واحد مسکونی در روستاهای استان نیز باید به ۲۰ میلیون تومان افزایش یابد تا شرایط مساعد مورد نیاز برای ساخت واحد مسکونی مقاوم در روستاها فراهم شود.

وی با انتقاد از توقف تسهیلات پرداختی به مالکان خصوصی برای خرید مسکن در شهرها تصریح کرد: توقف پرداخت تسهیلات به مالکان خصوصی در شهرهایی مانند اصفهان برای افرادی که به امید دریافت این وام واحد مسکونی خریداری کرده بودند، مشکل‌آفرین شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با اعلام پرداخت وام به خود مالکان برای خرید مسکن، افرادی که چک برای خرید خانه خود داده بودند با توقف پرداخت این تسهیلات بدهکار شده و راهی زندان شده‌اند.

وی با بیان اینکه برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان در بافت‌های فرسوده سند شش دانگ مورد اعتبار بانک نیاز است، افزود: برخی از منازل مسکونی که در بافت‌های فرسوده واقع شده است، سندی که مورد قبول بانک باشد، نیستند و باید برای برطرف شدن این مشکل بانک‌ها سند غیر رسمی که نزد مالکان قرار دارد را به عنوان وثیقه برای پرداخت تسهیلات بپذیرند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها