بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وضعیت و قیمت مسکن در سبزوار

کد خبر: 19101 Print This Post
۲۵ مهر ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۶
وضعیت و قیمت مسکن در سبزوار

http://www.bananews.ir/رییس اداره مسکن و شهرسازی شهرستان سبزوار گفت: قیمت مسکن هم اکنون در اوج خود است که کاهش دوباره آن پس از تحویل مسکن مهر قابل پیش‌بینی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی اکبر روشن در گفت‌و‌گو با ایسنا، در خصوص وضعیت مسکن پس از اجرای طرح مسکن مهر، افزود: اقدامات ضربتی نظیر تخصیص زمین، تصویب اعتبارات و تشکیل شرکت‌های تعاونی مسکن از سال ۸۶ به بعد برای مسکن مهر انجام شد که این امر منجر به افت قیمت مسکن در کشور شد.

وی ادامه داد: پس از کاهش قیمت مسکن، قیمت‌ها مدتی در حال رکود و حتی رکود نزولی بود که به تدریج در مدت فاصله ساخت از حالت رکود نسبی خارج شد و تا اندازه‌ای رشد و افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه قیمت مسکن از لحاظ مقایسه در سبزوار تقریبا مشابه سایر شهرهای مشابه و حتی شهرهای بزرگ استان است، تصریح کرد: البته آیتم‌های خاصی همچون شهر، محله و خیابان در قیمت‌گذاری تاثیر دارد.

وی با بیان اینکه در سال جاری شاهد شروع تحویل مسکن مهر در شهرستان سبزوار خواهیم بود، به در حال ساخت بودن بالغ بر ۳۷۵۰ واحد مسکن مهر و ۲۰۰ واحد از طریق انعقاد تفاهم نامه سه جانبه در شهر سبزوار اشاره کرد و افزود: با تحویل مسکن مهر شاهد کاهش دوباره قیمت مسکن و اجاره خواهیم بود.

رییس اداره مسکن و شهرسازی شهرستان سبزوار اظهار کرد: تاکنون وام مسکن مهر به مالکانی که واجد شرایط بوده‌اند، پرداخت شده است و تعداد زیادی از شهروندان سبزواری نیز از این تسهیلات استفاده کرده‌اند.

روشن، کل واحدهای مسکن مهر در دست ساخت در سبزوار را ۴۰۰۰ واحد دانست و در خصوص زیرساخت‌های مسکن مهر، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اعتبارات زیرساخت‌های مسکن مهر و خدمات رسانی به این واحدها دولتی است، این طرح‌ها یا در حال انجام و یا در دست اقدام است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها