بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پیش‌بینی یک کارشناس از وضعیت بازار مسکن در ماه‌های آینده

کد خبر: 18528 Print This Post
۱۱ مهر ۱۳۹۰ | ۰۹:۵۸
پیش‌بینی یک کارشناس از وضعیت بازار مسکن در ماه‌های آینده

http://www.bananews.irیک کارشناس مسکن گفت: تمام نیروی کشور صرف تولید مسکن مهر برای دهک‌های پایین جامعه شده است، نباید سایر اقشار را فراموش کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید مجید نیک‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وضعیت موجود، یک عدم تعادل در تولید و عرضه‌ی مسکن ایجاد کرده است. دولت باید از طریق حمایت از انبوه‌ساز‌ان و دادن فضای مناسب به تولید مسکن برای قشر متوسط کمک کند.

وی پیشنهاد کرد که در کنار ساخت واحد‌های مسکن مهر و اختصاص تسهیلات به چند دهک جامعه، منابع به‌گونه‌ای تقسیم شود تا تمام اقشار از امکان تامین مسکن بهره مند شوند.

این کارشناس هم‌چنین با بیان این‌که ۷۰ درصد قانون ساماندهی اجرا نمی‌شود، اظهار کرد: خواستاریم قانون ساماندهی تولید و عرضه‌ی مسکن مورد حمایت قرار گیرد و برای تمام دهک‌های جامعه اجرا شود.

نیک‌نژاد در پایان تصریح کرد: وضعیت بخش مسکن به‌گونه‌ای است که ممکن است در ماه‌های آینده با مشکل مواجه شویم و قیمت مسکن مانند سال‌های ۸۶_۸۵ به طور ناگهانی افزایش یابد. دولت باید با همکاری انبوه‌سازان و افراد دارای صلاحیت، تولید و عرضه‌ی مسکن را تا حدی بالا ببرد که در این بخش به تعادل برسیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها