بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

روایت یک فروشنده ملک از آثار قانون یارانه‌ها

کد خبر: 1446 Print This Post
۳۰ آذر ۱۳۸۹ | ۰۹:۱۳
روایت یک فروشنده ملک از آثار قانون یارانه‌ها

www.BanaNews.irروز گذشته مالک یک ساختمان مسکونی در تهران با مراجعه به گروه مسکن دنیای‌اقتصاد از وضعیت کنونی بازار مسکن و تضاد موجود بین اظهارات بنگاه‌های مسکن و واقعیت بازار انتقاد کرد و در عین حال پیش‌بینی‌هایی را درباره آینده بازار مسکن مطرح کرد.

این فرد گفت: ساختمان ۳۳۰ مترمربعی خود را در محله ستارخان که سال گذشته متر مربعی ۲ میلیون و ۳۰۰هزار تومان ارزش داشته، چند ماهی است که برای فروش عرضه کرده اما اکنون نصف قیمت پارسال هم فروش نمی‌رود. این ساختمان که عمر زیادی دارد و بیشتر زمین آن ارزشمند است هم‌اکنون جواز ساخت ۴ طبقه را نیز دارد طوری‌که بساز و بفروش می‌تواند بلافاصله با خرید این ملک، آن را تخریب و شروع به ساخت کند، اما طی هفته‌های اخیر این ساختمان به رغم آنکه توسط بنگاه‌های مسکن منطقه، برای فروش فایل شده خریدار وجود ندارد.

مالک این ساختمان با این توضیح پیش‌بینی کرد با اجرای قانون یارانه‌ها، قیمت مسکن باز هم کاهش پیدا خواهد کرد؛ به‌خاطر اینکه قرار است ارزش کالا پایین بیاید اما هزینه استفاده از کالا‌ها و خدمات افزایش پیدا کند.

این فرد همچنین گفت: هم‌اکنون افرادی که دارای نقدینگی هستند تمایل دارند کالایی را خرید کنند که قدرت نقدشوندگی آن زیاد باشد ضمن اینکه ریسک نگهداری آن نیز پایین باشد و مسکن هم‌اکنون جزو این کالاها قرار ندارد.

وی افزود: در حال حاضر قدرت خرید مسکن بخصوص املاک متراژ بزرگ در تهران پایین است.

 

دنیای اقتصاد

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها