بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مسکن از سبد کالای سرمایه‌ای خارج شده است

کد خبر: 1164 Print This Post
۲۷ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۲۱
مسکن از سبد کالای سرمایه‌ای خارج شده است

www.BanaNews.ir

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر مسکن و شهرسازی گفت: در حال حاضر مسکن از سبد کالای سرمایه‌ای خارج شده است و علت ثبات قیمت هم همین است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،ابولفضل صومعلو در پاسخ به این سوال که آیا روزی خواهد رسید که مسکن از سبد کالای سرمایه‌ای خارج شود افزود: در حال حاضر مسکن از سبد کالای سرمایه‌ای خارج شده است و علت ثبات قیمت هم همین است، بنابراین اگر موفق شویم یک میلیون واحد مسکونی را تا شهریور سال آینده تحویل دهیم، دیگر کسی پول خود را در بخش مسکن سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: البته سیاست دولت ممانعت از لوکس‌سازی و آزادسازی مسکن نیست بلکه ما دنبال احداث مسکن برابر نیازهای مصرفی هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که گفته شده بود که سال آینده مردم ایران دغدغه مسکن نخواهند داشت شما چه نظری دارید گفت: این که سال را اعلام کردند درست نیست، اما اگر فردی کارشناسانه به مسائل نگاه کند و به این آمارها اعتماد داشته باشد می‌فهمد که در سال ۹۰ به بعد اگر ما یک میلیون واحد مسکونی را محقق کردیم یقینا به آن عدد می‌رسد که این دغدغه چه سالی به پایان می‌رسد به اعتقاد بنده این دست یافتنی است.

صومعلو در خصوص تعداد مستاجران در کشور گفت: دو آمار داریم یک آمار ما سرشماری نفوس مسکن سال ۸۵ است و یک آمار هم در سالهای مختلف به دست آمده است.

وی افزود: یک آمارگیری هزینه و درآمد خانوارهای شهری و روستایی یکی از مدل‌های دسترسی از آن است که این نشان می دهد که در سال ۸۷ حدود ۶۵٫۴ درصد خانوارهای شهری در خانه‌های ملکی سکونت داشته‌اند و ۲۴٫۲ درصد اجاره‌ای و رهنی بوده است و ۱۰ درصد هم انواع تصرف‌ها مثل خانه‌های سازمانی، رایگان و پدری بوده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها