بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۹۷ درصد تسهیلات به بخش مسکن اختصاص داده شده است

کد خبر: 1097 Print This Post
۲۳ آذر ۱۳۸۹ | ۱۰:۱۱
۹۷ درصد تسهیلات به بخش مسکن اختصاص داده شده است

www.bananews.irمدیرعامل بانک مسکن گفت: ۹۷ درصد از کل تسهیلات اعطایی در این بانک به بخش مسکن اختصاص داده شده و تنها سه درصد این تسهیلات به سایر بخش‌ها اختصاص داده شده است.

به ‌گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، قدرت‌الله شریفی افزود: از سال ۸۶ که طرح مسکن مهر کلید خورد تا اردیبهشت ۸۷ که محوریت واگذاری تسهیلات به بانک مسکن داده شد، قرار بود هفت بانک با ۱۷ هزار شعبه و ۱۷۰ هزار پرسنل این تسهیلات را اعطا کنند.

وی ادامه داد: اکنون این وظیفه به‌عهده بانک مسکن با یک هزار و ۱۷۰ شعبه و ۱۰ هزار پرسنل سپرده شده است.

این مقام بانکی اضافه کرد: در بحث مسکن مهر تاکنون ۱۹۶ هزار میلیارد ریال قرارداد منعقد شده که ۸۵ درصد آن تخصیص داده شده است.

شریفی حجم تسهیلات اعطا شده توسط بانک مسکن در این بخش را بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: این حجم تسهیلات توسط هیچ بانکی به بخش مسکن اعطا نشده است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۶۷ در کنار اعطای تسهیلات به بخش مسکن، شرکت سرمایه‌گزاری مسکن در کشور راه‌اندازی شد، گفت: تاکنون ۲۵۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور توسط شرکت سرمایه‌گزاری مسکن احداث و واگذار شده است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: اگر به‌صرف بخشنامه‌ها و دستور‌العمل‌ها، کار انجام داده بودیم، این عملکرد و جایگاه را امروز نداشتیم، بانک مسکن فراتر از بخش‌نامه و دستور‌العمل‌ها فعالیت کرده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها