http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه حمل و نقل حمل و نقل شهری

حمل و نقل شهری

آماده باش تاکسیرانان درایام پایانی سال/نرم‌افزار موبایلی تاکسیرانی نوروز وارد بازار می‌شود

http://www.bananews.irمدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرتهران تاکید کرد: رانندگان تاکسی پایتخت برای خدمت رسانی به شهروندان در روزهای پایانی سال در آماده باش کامل قرار دارند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir میثم مظفر با بیان مطلب فوق و با بیان اینکه نرم افزار موبایلی تاکسیرانی در رقابت با سایر نرم افزارهای موبایلی در ایام نوروز وارد بازار می‌شود، گفت: در آستانه رونمایی نیز نام تجاری آن به صورت رسمی اعلام می شود.

وی با تاکید بر اینکه تنها تاکسی های شهر تهران مجاز به فعالیت در این نرم افزار موبایلی خواهند بود، تصریح کرد: این نرم افزار، اولین مجموعه مجاز و دارای استانداردهای لازم جابه جایی مسافر از مراجع قانونی است.همچنین تمام رانندگان مجاز تاییدیه های جسمی و روانی را از شرکت شهر سالم شهرداری تهران دریافت می کنند.

بنابراعلام سایت شهرنوشت، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرتهران خاطرنشان کرد: تفاوت نرم افزار ارائه شده توسط تاکسیرانی پایتخت با نرم افزارهای مشابه در این است که مسافرین تاکسی‌ها تحت پوشش بیمه سرنشین خواهند بود.

 

ایسنا

احداث خط اتوبوس‌تندرو از آزادی تا وردآورد

http://www.bananews.irشهردار منطقه 21 از احداث خط اتوبوس تندرو (BRT) از میدان آزادی تا وردآورد به طول 20 کیلومتر خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ جمال بافرانی با اشاره به اینکه احداث خط اتوبوسهای تندرو یکی از بزرگترین تقاضاهای شهروندان منطقه بوده است گفت: خط اتوبوس های تندرو به طول 20 کیلومتر از میدان آزادی تا وردآورد ظرف سه ماه آینده احداث خواهد شد.

شهردار منطقه 21 با تاکید بر اینکه متاسفانه منطقه 21 حدود 720 هزار مترمربع معبر خاکی دارد افزود: بی تردید یکی از مهم ترین اقدامات شهرداری در سال آینده حذف تمامی معابر خاکی سطح منطقه خواهد بود. این اقدام پیش از شروع سال جدید آغاز خواهد شد و امیدواریم تا پیش از پایان سال 1396 به اتمام برسد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر تمامی معابر خاکی سطح منطقه شناسایی شده است و اقداماتی همچون زیرسازی، پیاده راه سازی، جدول بندی و فضای سبز معابر در حال انجام است تا نهایتا آسفالت معابر و موزاییک فرش پیاده راه ها انجام شود.

بافرانی ادامه داد: با تحقق این امر برای اولین بار تمامی معابر خاکی که بیشتر بین محلات کمتر برخوردار منطقه مانند چیتگر شمالی و جنوبی و وردآورد قرار گرفته اند اسفالت می شود.

 

ایسنا

بسته شدن پرونده نوسازی تاکسی‌های فرسوده پایتخت تا نیمه نخست 96

http://www.bananews.irمدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از نوسازی 10هزارو 700 دستگاه تاکسی فرسوده از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ میثم مظفر با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه باید اعلام کنم از حدود 6000 تاکسی پیکان فرسوده ای که در پایتخت تردد می کردند ؛ تنها 900 دستگاه باقی مانده است که انشاءالله به زودی این تعداد نیز از ناوگان تاکسیرانی شهر تهران حذف خواهند شد.

وی با بیان اینکه قطعا پرونده نوسازی پیکان های فرسوده در آینده بسیار نزدیک در تهران بسته خواهد شد، تصریح کرد: در 6 ماه اول سال آینده پرونده نوسازی تاکسی های فرسوده در شهر تهران کاملا بسته خواهد شد.
مظفر خاطرنشان کرد: طبق قانون باید در هر سال 3 تا 4 هزار تاکسی فرسوده را نوسازی کنیم که ناوگان تاکسیرانی پایتخت دچار فرسودگی نشود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با انتقاد از رانندگانی که تاکنون مدارک خود را برای دریافت وام نوسازی تاکسی تکمیل نکرده اند، ادامه داد: اعلام می کنیم قبل از اتمام سال 95 ؛ باید هرچه سریع تر نسبت به تضامینی که بانک ها از آنان خواسته اند، اقدام کنند.

مظفر افزود: بانک ها بنا به شرایطی که دارند، ممکن است در سال آینده تا ماه ها نسبت به پرداخت تسهیلات امتناع ورزند.

وی با تاکید براینکه تاکسیرانان پایتخت باید عدم همکاری بانک های عامل را با دفاتر تاکسیرانی و یا شرکت های خصوصی تاکسیرانی درمیان بگذارند، گفت: درحال حاضر بانک پارسیان در تهران این تعهد را داده است که طی روزهای آینده تشکیل پرونده را برای وام نوسازی تاکسی ها دنبال کند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در پایان اعلام کرد:امید داریم تا پایان سال 12 هزار تاکسی فرسوده پایتخت را نوسازی کنیم.

 

ایسنا

تاثیر تاکسی سرویس‌های اینترنتی بر جامعه

http://www.bananews.ir/وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره با تاثیر شگرف حوزه آی. سی. تی بر زندگی مردم گفت: امروز شاهد هستید که آژانس‌ها و تاکسی سرویس‌های اینترنتی چگونه جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. باید از تکنولوژی در ابعاد مختلف بهره بگیریم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ علی ربیعی در مراسم افتتاح پروژه‌های رایتل که در مجموعه تلاش برگزار شد ضمن گرامیداشت ایام مبارک فجر اظهار کرد: هرسال دهه فجر فقط مراسم نیست و ما هرسال باید محتوای انقلاب را مرور کنیم.

وی افزود: دولت روحانی رشد وجه اقتصادی کشور را در کنار حفظ وجه انقلابی دنبال می کند و تلاش‌های اقتصادی امروز از جمله اقدامات رایتل استمرار دستاوردهای انقلاب است.

ربیعی با اشاره به نظریه‌های تسلط بر جهان گفت: 1980 نظریه تسلط بر شاهراه‌های اطلاعاتی مطرح شد و کمتر از 40 سال از آن گذشته و محقق شده است. امروز بدون شک حوزه آی. سی. تی همه چیز ما را به طور شگرفی تحت تاثیر قرار داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: مردم و نهادهای اجتماعی در حال تغییر هستند و به طور شگرفی تحت تاثیر از آی. سی. تی در حال تغییرند. رابطه دولت با مردم و زندگی روزمره مردم هم متاثر از ای. سی. تی است و نمی‌توانیم آن را درنظر نگیریم.

ربیعی به افزایش سهم اشتغال از آی. سی. تی اشاره کرد و گفت: برای سال آینده سهم 12 درصدی اشتغال از آی. سی. تی را پیش بینی کردیم و امیدواریم با کمک وزارت ارتباطات به 20 درصد برسد.

وی افزود: امروز حرکت "آژانس‌های الکترونیک" را ببینید چطور جامعه را متاثر کرده و تحت تاثیر قرار داده است؟ با یک دیدگاه سه سال رایتل به عقب افتاد و آن استفاده از تماس تصویری بود که باید از آن درس بگیریم. امروز اپلیکیشن‌هایی چون imo و واتس آپ و... هم این امکانات را دارند. باید بر تکنولوژی فایق بیاییم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه می‌توانیم استفاده اخلاقی از تکنولوژی را رویج کنیم گفت: همیشه به حوزه آی. سی. تی به چشم "آسیب" نگاه کرده ایم، هرچند غلط نیست اما حوزه‌ای است که ثروت و اشتغال در آن نهفته است و می توان اخلاقی کردن جامعه را از آن طریق مدنظر داشت. باید بیش از این به فرصت‌های حوزه آی . سی. تی بپردازیم.

ربیعی در پایان گفت: خوشحالم که شرکت‌های تامین اجتماعی بتوانند بیشتر به مردم خدمت کنند، این شرکت ها متعلق به بازنشسته‌ها هستند و هرچقدر بیشتر رشد کنند به رشد زندگی مردم پایین دست کمک کرده‌اند.

 

ایسنا

اعلام محدودیت‌های تردد در معابر منتهی به «پلاسکو»

http://www.bananews.ir/جانشین رئیس پلیس راهور ناجا از مردم خواست برای حفظ ایمنی خود و بهتر انجام شدن عملیات امدادرسانی، محل حادثه ساختمان پلاسکو را ترک کنند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ عابدی اظهار کرد: از خیابان جمهوری به سمت شرق، از خیابان خیام به سمت شمال، از میدان بهارستان به سمت غرب تنها خودروهای امدادی و اورژانس حق تردد دارند.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: شهروندان باید از مسیرهای جایگزین از خیابان‌های ولیعصر، کارگر و انقلاب و معابر جانبی استفاده کنند تا امکان تردد آمبولانس‌ها به منظور خدمات رسانی به مصدومین وجود داشته باشد. شهروندان از تردد با خودرو و موتورسیکلت‌ها در مسیرهای فوق الذکر خودداری کنند.

از آنجا که پنجشنبه است و طرح ترافیک تا ساعت 13 برقرار است، از شهروندان درخواست می‌کنیم از تردد با خودرو و موتور سیکلت در مناطق مرکزی تهران بویژه خیابان انقلاب و جمهوری خودداری کنند.

در صورت نیاز محدودیت‌های ترافیکی را افزایش داده و از محدوده میدان هفت تیر اعمال خواهد شد.

 

ایسنا